WATAHA - KLUB PRZYJACIÓŁ WILKÓW I PSÓW PÓŁNOCY - ŁÓDŹ
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).
STRONA GŁÓWNA    Z OSTATNIEJ CHWILI    ZAWODY: KALENDARZE I WYNIKI    KLUBOWICZE    STATUT I WŁADZE    JUNIORZY    DOŁĄCZ DO NAS    SPORT ZAPRZĘGOWY    CZAT    POKAZY    DOGOTERAPIA    WATAHA: LICZBY I OSIĄGNIĘCIA    FOTOGALERIA    OGŁOSZENIA    LITERATURA    WATAHA NA WESOŁO    WILKI    NASI SPONSORZY    400 ZAPRZEGOWYCH LINKÓW    KLUBY I ORGANIZACJE ZAPRZĘGOWE   PZSPZ   KONTAKT   

PUCHAR POLSKI PROPAC CUP 2007 - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 24-25 listopada - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
MISTRZOSTWA POLSKI DRYLAND 2006 - ŁÓDŹ PROPAC CUP 8-10 grudnia - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP2006 - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 8-9 kwietnia - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

(5kB)
Z OSTATNIEJ CHWILI 2010/2009/2008
(5kB)
(16kB)Przepraszamy za czasowy brak informacji. Strona Watahy będzie niebawem ponownie aktualizowana. Prezes uczy się html-a, pomoc mile widziana :)

20 listopada 2010 roku
Doroczne Walne Zgromadzenia Członków Watahy, tym razem Sprawozdawczo-Wyborcze, odbędzie się w sobotę 5 czerwca 2010 roku o godz. 12.00 w miejscowości Fryszerka koło Spały. Jednocześnie zapraszamy wszystkich klubowiczów wraz z najbliższymi i psami oraz kandydatów na członków na cały długi weekend - 4 dni, od 3 do 6 czerwca. Tradycyjnie klub ponosi koszt zakwaterowania klubowiczów podczas wyjazdu.

5 kwietnia 2010 roku
Wielkie zaległości na naszej stronie. Od watahowego Sylwestra, wyjątkowo śnieżnej zimy, właściwie poprzez cały sezon zimowy. Chociaż w sezonie na śniegu pojawili się Paweł Szafranek, Mariusz, Dominik i ostatnio nawet Paweł Wojciechowski próbujący swoich sił w skijoringu, to bezsprzecznie bohaterem sezonu jest znowu Waldek Stawowczyk. Ambitnie plany Waldka, czyli Mistrzostwo Świata WSA w Oberwiesenthal (26-28 lutego) powiodły się!!! Po ubiegłorocznym zdobyciu tytułu Mistrza Europy w tym roku potwierdził swoją wielkość i ogromną formę. Wcześniej jednak prawie co weekend Waldek walczył w Niemczech, Austrii, Czechach lub na Słowacji, wszędzie także deklasując swoich rywali. Jego zwycięstwa złożyły się na główne osiągnięcia naszego klubu w minionym sezonie. Waldkowi gratulujemy - jesteśmy z Ciebie dumni :) Nie wiemy natomiast czy jakiś tytuł przypadł w udziale Pawłowi Szafrankowi podczas MP na śniegu w średnim dystansie. Czy był podział na klasę limitowaną i nielimitowaną i czy był podział na Nordic Breed, czy nie....

2 marca 2010 roku
Jak co roku, większość z nas spotkała się na dorocznej wigilii watahowej. Ponieważ nie mieścimy się już w żadnym domu, tym razem znów przygarnął nas w swojej bankietowej sali nasz honorowy prezes - Jacek Bloch. Były życzenia, łamianie się chlebem, pełno wspólnie przygotowanych pyszności, no i tradycjnie - prezenty i św. Mikołaj :)

(326kB)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku wszystkim zaprzegowcom życzy Wataha.

28 grudnia 2009 roku
Mistrzostwami Polski w Kcyni zakończył się w miniony weekend tegoroczny sezon drylandowy. Najszczęśliwszy okazał się dla naszego najmłodszego zawodnika startującego w zaprzęgach - Bartka Grabary, który rzutem na taśmę wygrał MP w klasie D1 pokonując 11 innych rywali. Zwycięstwo smakuje tym bardziej, że psy, z którymi startował - biegły na zawodach po raz pierwszy, i nikt nie miał pewności jak zachowają się w warunkach wyścigów. Bo, że na treningach rano, w dzień czy w nocy, one i Bartek dawały z siebie wszystko, to wiemy, ale tłumy, inne obce psy, ludzie i nowy teren mogły rozbić ich koncentrację. Tak się nie stało i Bartek z Morrisem i Molly - rocznymi psami, urodzonymi w ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski - zdobył w końcu to, na co tak długo dane mu było czekać.
Na MP mieliśmy też trzech innych reprezentantów - Mariusz Kostrzewa startował również po raz pierwszy ze swoją parą Aluk i Strzała w D1, gdzie zajął w klasie ostatecznie VI miejsce, Jacek Karasiński w B1 w składzie Jagga, Sima, Czarna, Etna, Kobra, Junior również był VI, natomiast Paweł Grabara tym razem w canicrossie był sam w klasie, na skutek czego dołączono go do młodszych i wskoczył na ... też VI miejsce :)
Na osłodę chłopcy wystartowali w sztafecie: Paweł (Pepe od Komuny), Mariusz (Strzała), Bartek (Morris) zdobywając w niej brąz.
Gratulujemy i czekamy na śnieg!

15 grudnia 2009 roku
Aktualizacja działu kalendarze: wyniki zawodów.

1 grudnia 2009 roku
SEZON JESIENNY ZAINAUGUROWANY!
W minioną niedzielę część zawodników Watahy rozpoczęło na dobre ściganie się ze swoimi pieskami inaugurując sezon jesienny na towarzyskich, jednodniowych zawodach w Biłgoraju, zorganizowanych przez Dominika Kruczonia i klub Nome.
Watahę reprezentowało sześciu zawodników - w większości nasz nowy narybek :): Karol Woźniak (CCM), Łukasz Rakowski (CCM), Paweł Wojciechowski (BJM), Mariusz Kostrzewa (SC1), Przemek Kaźmierczak (BJM i SC1) i Tomek Świątek (BJM i CCM).
Największe laury przypadły Łukaszowi, który stanął na najwyższym stopniu podium pokonując 12 innych rywali, świetnie wypadł też Przemek, który wyjechał sobie drugie miejsce w bikejoringu pokonując 19 innych zawodników, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Watahowa sztafeta (w składzie: Łukasz, Przemek, Mariusz) pokonując 4 inne zespoły.
Pozostałe wyniki klubowiczów: Paweł Wojciechowski - 6m w BJM, Tomek Świątek - 17m BJM i 10m CCM, Mariusz Kostrzewa - 4m SC1, Przemek Kaźmierczak - 5m SC1.
Wyniki, już na stronie Zawody.

22 września 2009 roku
MAMY PIERWSZEGO MISTRZA EUROPY WSA W HISTORII KLUBU!!!!
Nasz Waldek - Waldemar Stawowczyk został w miniony weekend Mistrzem Europy w klasie D2! Zawody odbyły się w szwajcarskim Kandersteg. Pomimo bardzo trudnych warunków (snieg był, ale temperatury wysoko na plusie) Waldek przez trzy dni nie dał żadnych szans swoim rywalom, dystansując zawodników, w tym kilku świetnie wytrenowanych teamów szwajcarskich. Sayuk, Shantu i Waldek potwierdzili, że na śniegu nie ma na nich mocnych. Mamy nadzieję, ze ten zespół jeszcze wiele lat będzie przynosił Waldkowi, Monice i nam wiele radości z ich biegania, w końcu to dopiero pierwszy sezon tej dwójki grenlandów! Cieszymy się bardzo a przyjaciołom z klubów zainteresowanych transferem Waldka, mówimy - "nasz ci on" - i go nie oddamy :))))

Gratulacje można składać na adres manu@dogomania.pl :)
Z resztą popatrzcie sami:


3 marca 2009 roku
Sezon zimowy właściwie za nami. W tym roku na śniegu reprezentowali nas głównie Waldek Stawowczyk w D2 i C2 oraz Mariusz Kostrzewa w skijoringu. Kilku naszych kandydatów wystartowało również u Jurka Prochala na lutowym Złotym Bucie.

Wyniki Waldka z sezonu:
Latky - II miejsce w kat. B2 (łączone z C2)
Cavoy - III miejsce w kat. B2 (łączone z C2)
Zadov - 6 miejsce (łączone z kat. C1)
Frauenwald - II miejsce w C2
Oberwiesenthal (Mistrzostwa Niemiec) - II miejsce w C2

Wyniki Mariusza z sezonu:
Decinski Snieznik - IX miejsce SJM
Vysne Ruzbachy - VI 6 miejsce SJM - III miejsce w Mistrzostwach Polski

Czekamy na Mistrzostwa Polski na Kubalonce i klasyfikację Pucharu Polski.

2 marca 2009 roku
Szczęśliwego Nowego Roku! Wszystkim klubowiczom, ich rodzinom, sympatykom i przyjaciołom Watahy, a także maszerom z całej Polski i ich pieskom - w 2009 roku życzymy przede wszystkim zdrowia im i ich psom, cierpliwości w treningach, życzliwości na trasie i sukcesów na zawodach i w życiu prywatnym! Oby dla wszystkich, Nowy Rok był lepszy niż wszystkie poprzednie.
W 2009 rok - Wataha wchodzi z nowymi pieskami, nowymi klubowiczami i nowymi kandydatami. Wszystkim - powodzenia!

1 stycznia 2009 roku(58kB)Tradycyjnie, jak co roku, watahowicze spotkali się na klubowej wigilii, która tym razem przypadła 20 grudnia 2008 roku i tym razem gościła w nowych progach Janusza i Doroty. Zjawiło się 29 dorosłych watahowiczów, 15 dzieciaków i dwoje w drodze :) Kilka osób watahowej rodzinki nie dojechało lub zajęte było obowiązkami, ale myślami były z nami.

Była uczta nad ucztami, życzenia, prawdziwy święty mikołaj oraz prezenty dla maluchów i wszystkich klubowiczów!


Wesołych i spokojnych Świąt!


(48kB) (60kB)

24 grudnia 2008 rokuSezon drylandu już za nami, a śniegowy własnie sie rozpoczyna. Podsumowując ściganie się "na suchym lądzie" nie omieszkamy napisać, że również i w tym roku Wataha w Pucharze Polski miała swoich zwycięzców. Zdobywcami PP w swoich klasach zostali już kolejny raz z rzędu m.in. Arek Boguszewski (C2), Paweł Grabara (CCSSM) i Bartek Grabara (CCMLM).
W Lidze Zaprzegowej triumfował m.in. Paweł Wojciechowski, który w najbliczniej obsadzonej klasie BJM - zdobył swój Pucharek. Gratulujemy!

22 grudnia 2008 rokuMamy nieco zaległości w informacjach "z frontu zawodów". Ale to nie oznacza, że nic się nie dzieje. W tym roku nie organizujemy zawodów, ale część z nas czynnie bierze udział w sezonie drylandowym.
Nasi najnowsi klubowicze - walczą dzielnie w Canicsrossie i Bikejoringu. Bardzo obiecująco rozpoczą sezon zwłaszcza Paweł Wojciechowski, który walczy o puchar w BJ Ligi Zaprzęgowej. Psia tragedia na jakiś czas zawiesiła plany startowe Mariusza, który planował starty w canicrossie i bike`u nordic breed. Z emigracji powrócił Artur, który podstępem pozbawił Agnieszkę możliwości startów w klasie D :) - Agnieszka spodziewa się potomka.. więc musiała oddać psy mężowi do następnego sezonu :)
Z resztą po raz kolejny (prawie jednocześnie u kilku naszych zawodniczek) zawiązał nam się worek z potomkami (powoli sie rozwiązując) :) No w końcu musimy dbać o maszerską przyszłość :) Chociaż na razie szykuje nam się raczej drużyna piłkarska :)
Na trasie spotkać można też Bartka i Pawła Grabarów, Arka i Marzenę oraz Waldka, który ostro trenuje przygotowując się do zimy, i już miesza w D2, a w ten weekend - zamieszał baaardzo nawet w C2! Do jego składu Shantu i Sayk - dołączył świeżo importowaną - oczywiście - czarną suczkę, jak widać o bardzo wielkich możliwościach. Waldek będzie z pewnością naszą wielką nadzieją na ME w Szwajcarii.

16 listopada 2008 rokuPonieważ temperatury spadły, część klubowiczów rozpoczęła już sezon treningowy. Watahowiczów i zainteresowanych zapraszamy natomiast na watahowe wspólne otwarcie sezonu treningowego w sobotę 27 września o godz. 8.30-9.00 w Tuszyn-Lesie, tradycyjnie na parkingu za barem Poziomka. Kalendarz zawodów drylandu na naszych stronach jest również już aktualny.

15 września 2008 rokuNasza klubowa koleżanka Monika - Manu rozpoczęła prace nad pierwszą, polską, internetową bazą psów grenlandzkich. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do jej strony www.baza.nordicstorm.pl To dopiero początek, ale zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy Monice w jej tworzeniu.

15 września 2008 rokuWataha już po letnim zlocie. Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi, i z nowymi władzami, powracamy powoli do rzeczywistości...

28 maja 2008 rokuZ lekkim opóźnieniem, ale zawsze.... :)
Drylandowy sezon 2008 watahowicze rozpoczęli nieco pechowo, w sporej części z "samochodowych powodów" nie dojeżdżając na rozpoczęcie Pucharu Polski w Paterku. Jednak Ci, którym dane było dojechać, reprezentowali nas godnie: Aga Morawiec, Paweł i Bartek Grabara oraz nasz najnowszy "narybek", czyli Paweł Wojciechowski i Mariusz Kostrzewa. Wyniki jak zwykle w kalendarzu.
Tymczasem klub przygotowuje się do swojego dorocznego letniego zlotu, na którego miejsce wybraliśmy w tym roku spalskie lasy.
Dwa lata temu podczas, jednego z takich z lotów, watahowicze postawili swoje drzewo marzeń, na którym każdy przybił swój drogowskaz, do wymarzonego miejsca na ziemi...

tak to było przy jego powstaniu...


(27kB) (36kB) (34kB) (48kB)
a tak ostatniej zimy....

(91kB) (97kB) (105kB)3 maja 2008 roku(81kB)
Mamy kolejnych Mistrzów i Wicemistrzów w klubie!

Na zakończonych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Polski na śniegu w Jakuszycach miażdżące zwycięstwo odniósl Waldek Stawowczyk, z debiutującą parą swoich grenlandów - Shantu i Sayuk zostając Mistrzem Polski 2008 w klasie D2. Na bardzo długiej jak na D trasie - 7,7 km, w ciągu trzech dni Waldek i "czarnuchy" :) zdobyły ponad 11 minut przewagi nad kolejną zawodniczką na grenlandach w tej klasie. Mamy nadzieję, że to dopiero poczatek doskonałych startów tych psów, które ich właścicielom - Monice i Waldkowi oraz nam i klubowi przysporzą wiele radości z wyścigów w przyszłości :) Jeszcze raz gratulacje!

W Jakuszycach klasę z drylandu potwierdził również Paweł Szafranek ze swoim teamem - tym razem startując w najliczniej od lat obsadzonej klasie B2 i zdobywając tytuł Wicemistrza Polski! Paweł jadący tylko na 5 psach (3 grenlandach i 2 malamutach) ustąpił tylko Joli Sołek (6 grenlandów), chociaż walczył do końca i na trasie 2 i 3 dnia doganiał swoją największą rywalkę, a trzeciego dnia miał nad Jolą 1,5 minuty przewagi - nie udało mu się wyrównać czasu mistrzyni Joli :). Chociaż jak na 3 dni i w sumie prawie 39 km przejechanych w tej klasie - różnica całościowa 4 minut straty jest naprawdę niewielka, zwłaszcza, że daleko w tyle pozostała czwórka pozostałych rywali i rywalek.
Cieszymy się z sukcesu i takich chęci do biegu Waszych psiaków :)
Gratulujemy!


16 lutego 2008 roku

(powrót do strony głównej)


(20kB)