WATAHA - KLUB PRZYJACIÓŁ WILKÓW I PSÓW PÓŁNOCY - ŁÓDŹ
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).
STRONA GŁÓWNA    Z OSTATNIEJ CHWILI    ZAWODY: KALENDARZE I WYNIKI    KLUBOWICZE    STATUT I WŁADZE    JUNIORZY    DOŁĄCZ DO NAS    SPORT ZAPRZĘGOWY    CZAT    POKAZY    DOGOTERAPIA    WATAHA: LICZBY I OSIĄGNIĘCIA    FOTOGALERIA    OGŁOSZENIA    LITERATURA    WATAHA NA WESOŁO    WILKI    NASI SPONSORZY    400 ZAPRZEGOWYCH LINKÓW    KLUBY I ORGANIZACJE ZAPRZĘGOWE   PZSPZ   KONTAKT   

MISTRZOSTWA POLSKI DRYLAND - ŁÓDŹ PROPAC CUP 8-10 grudnia 2006 - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 8-9 kwietnia 2006 WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

(5kB)
Z OSTATNIEJ CHWILI (rok 2006 i 2007)
(5kB)
(16kB)
Na stronie Watahy w podstronach zawodów Pro Pac Cup 2007 pojawiły się linki do OŚMIU fotoreportaży z Pro Pac Cup 2007 (link: fotoreportaże z zawodów) oraz część materiałów mediowych (link:media o zawodach).
Aktualizacje pojawiły się też w dziale klubowiczów, osiągnięć oraz kalendarzy i wyników z zawodów.

9 grudnia 2007 rokuWataha górą! Na zakończonych w ubiegłym tygodniu zawodach Silesiana 2007 odbyło się również zakończenie Pucharu Polski Dryland 2007. Śpieszymy donieść, że 5 Pucharów trafiło do naszych klubowiczów. I tak :
Zwycięstwo w Pucharze Polski Dryland w klasie C1 - Dominik Kotwasiński
Zwycięstwo w Pucharze Polski Dryland w klasie C2 - Arek Boguszewski
Zwycięstwo w Pucharze Polski Dryland w klasie CCSSM - Paweł Grabara
Zwycięstwo w Pucharze Polski Dryland w klasie CCMLM - Bartek Grabara (Barek wywalczył też Puchar Ligi Zaprzegowej w klasie D1)
Zwycięstwo w Pucharze Polski Dryland w klasie CCJMK - Sara Korczyńska

Natomiasta, na zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski w Wejherowie Arek Boguszewski dodatkowo wywalczył tytuł wicemistrza Polski w klasie C2.

9 grudnia 2007 rokuWszystkim zawodnikom, pomocnikom, wolontariuszom i sponsorom serdecznie DZIĘKUJEMY!

25 listopada 2007 roku
LISTA ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA

MOŻNA JĄ ŚCIĄGNĄĆ NA KOMPUTER - LISTA(.xls)
Ostatnie potwierdzenia zgłoszeń będą wysylane do zawodników do konca dzisiejszego dnia.
Osoby, które przesłały zgłoszenia niepełne (numery PKR, chipy, lub daty ur.) mogą to zrobić najpóźniej do czwartku do godz. 20.
UWAGA! TO NIE JEST LISTA STARTOWA!!!
Prosimy przejrzeć listę, i w razie wątpliwości, pomyłki lub braku nazwiska pomimo zgłoszenia - prosimy o kontakt: klub@wataha.info.pl


Ze względu na BARDZO DUŻĄ LICZBĘ ZGŁOSZEŃ (150!!!!) - PROSIMY O REJESTROWANIE SIĘ NA MIEJSCU ZAWODÓW W MIARĘ MOZLIWOŚCI JUŻ W PIĄTEK (badania, chiplisty, licencje, numery startowe).

ODPRAWA TRASOWA O GODZ. 10 - POD BIUREM ZAWODÓW OBOWIĄZKOWA!!!
Odprawa weterynaryjna i rodowodowa oraz techniczna-sędziowska - od godz. 7-10 na Stake-Oucie.

19 listopada 2007 roku
ZAPRASZAMY NA WYŚCIGI W ŁODZI!

PEŁNE INFO O ZAWODACH ZNAJDUJE SIĘ POD TYM LINKIEM

(401kB)
(73kB)

15 października 2007 roku
POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY!!!!

Tradycyjnie już - jak przed poprzednimi zawodami poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc swoją pracą przy naszych zawodach. Dlatego jeżeli uwielbiasz psy i się ich nie boisz, interesujesz się zaprzęgami, ale nigdy nie miałeś okazji zobaczyć na własne oczy jak wygląda ten sport, albo odwrotnie - widziałeś, spodobało ci się i chcesz zobaczyć jak to wszystko wygląda "od środka", skończyłeś 18 lat, jesteś odpowiedzialny, sympatyczny i kulturalny ;-)), a w dodatku masz wolny weekend - 23-25 LISTOPADA 2007 roku - dołącz do nas i do grupy innych naszych wolontariuszy, aby pomóc przy organizacji wyścigów w Łodzi!!!
Gwarantujemy przeszkolenie, ciepłą michę, ciężką pracę i doborowe towarzystwo ;-)) Nasze zawody to nie Finnmarktslopet ani Iditarod, ale na początek - zapewniamy, że wrażeń nie zabraknie...
Chętne osoby z Łodzi - prosimy o kontakt mejlowy na adres: klub@wataha.info.pl . Napiszcie kim jesteście i dlaczego chcecie zostać naszymi wolontariuszami, a skontaktujemy się na pewno.
Czekamy na wasze zgłoszenia do 11 listopada 2007 roku.
ZA PARĘ DNI POJAWIĆ SĘ POWINNO JUŻ INFO NT. ZAWODÓW ZARÓWNO NA NASZEJ STRONIE, JAK I NA WWW.MUSHING.PL

8 października 2007 roku
5 września Watahowicze wzięli udział w spotkaniu z dziećmi uczestniczącymi w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci onkologicznie chorych w Jedliczach k. Zgierza organizowanym przez Fundację "Krwinka" z Łodzi.
(125kB) (125kB) (115kB) (115kB) (93kB) (93kB)

12 sierpnia 2007
Na stronie pojawił się kalendarz zawodów drylandu do końca roku.

2 czerwca 2007
Poza sezonem regenerujemy siły i staramy się w nią rosnąć. W ostatnich dniach do naszej watahowej rodziny dołączyły trzy nowe psy grenlandzkie. Dwa z nich: rodzeństwo Sayuk i Shantu - czarne diabełki po suni Joli Sołek i psie Tomka Kudełki zasiliły stado Moniki i Waldka, natomiast mała, łaciata Lille Vappu - zamieszkała u Pawła i Marty, przyjechała z nimi tak jak poprzednie ich grenlandy - aż z odległej Finlandii. Watahowiczom przypominamy o dorocznym zjeździe klubowym, połączonym z czterodniowym wypadem na Jurę, który zbliża się wielkimi krokami...!

7 maja 2007
Witamy wszystkich po psiemu w Nowym Roku. Watahowicze mieli spędzić noworoczne dni na 11 dniowym obozie treningowym w Jakuszycach, ale z powodu braku sniegu niewiele z tego wyszło i żegnalismy stary, całkiem chyba niezły dla klubu Rok 2006 - w Łodzi. Ale nasi klubowicze intensywnie myślą o przyszłości ;)) Dlatego Nowy Rok powitalismy kolejnym nowym członkiem! 2 stycznia do watahowej rodziny i urodzonych w ubiegłym roku maluchów: "szafrankowego" Igora i "blochowej" Karolinki - dołączył mały "klaudiowy" Ignacy! A to jeszcze nie koniec! Gdyż czekamy jeszcze na następną dwójkę, która zasili w przyszłości nasze szeregi ;) maleństwo Janusza i Doroty oraz Madzi i Miłka. Mamy nadzieję, że przejmą maszerską pałeczkę po rodzicach! Tuż przed Nowym Rokiem mieliśmy kolejny w 2006 watahowy ślub. Tym razem na ślubnym kobiercu stanął nasz honorowy prezes - Jacek Bloch. A w ostatnich dniach na pełnoprawnych członków klubu przyjęliśmy Daniela Ziemnickiego, który trenuje w naszym klubie ze swoimi wilczakami, oraz Jacka Sadysia ze swoimi trzema (na razie ;) malamutami. ;) Wszystkim maszerom małym i dużym - życzymy w 2007 roku - DUUUUUŻŻŻŻŻO ŚNIEGU, wielu sukcesów, cierpliwości i kochających psów!!

28 stycznia 2007 roku
Witamy wszystkim w Nowy Roku i od razu - prezencik - na stronie MP 2006 (link pt. fotoreportaże z zawodów) pojawił się kolejny, siódmy fotoreportaż z zawodów - ponad 300 nowych zdjęć!!!

8 stycznia 2007 roku
Serdecznie dziekujemy Wszystkim Zawodnikom za przybycie na łódzkie zawody, za rywalizację i wspaniałą atmosferę. Wyniki, i notki prasowe, już są na stronie. Zapraszamy także do oglądania FOTOREPORTAZY Z IMPREZY W DZIALE MISTRZOSTW oraz informujemy, że istnieje możliwość zamówienia sobie zdjęć dużego formatu z Mistrzostw Polski w Łodzi. Szczegóły na podstronie MP. Zawodnikom Watahy, kórzy staneli na pudle gratulujemy, a tym, których pudło ominęło - też gratulujemy :) Wszystkim natomiast zyczymy Śnieżnego NOWEGO ROKU!!!

27 grudnia 2006 roku
Wszystkich zaintersowanych Mistrzostwami Polski Dryland 2006 informujemy, że kompletna informacja o zawodach pojawi się na stronach klubu oraz PZSPZ w poniedziałek 20 listopada 2006 roku, tuż po zakończeniu Pucharu Polski Dryland w Nadarzynie.
Informacje zostaną również wysłane do wszystkich zawodników zakwalifikowanych z Pucharu Polski Dryland i zgłoszonych kadrowiczów.

Z informacji otrzymanych przez zarząd, przekazujemy, że lista zawodników zakwalifkowanych z PP Dryland 2006 zostanie opublikowana na stronie PZSPZ również w poniedziałek 20 listopada. Dla zawodników z Kadry, nie biorących udziału obecnie we wspólzawodnictwie pucharowym, w najbliższych dniach na stronie PZSPZ zostanie uruchomiony specjalny formularz zgłoszeniowy.
Zawodnicy starający się o Dzikie Karty, będą mogli kierować podania do Zarządu i dyrektora ds. Sportu również po zakonczeniu PP w Nadarzynie.

14 listopada 2006 roku
Na stronie pojawiły się wyniki z zakończonych wczoraj zawodów PP i LZ w Myślęcinku. Ekipa Watahy stawiła się tam jak zwykle licznie i dla niektorych z niezłymi wynikami :) . Paweł Szafranek jak zwykle był nie do pobica w C2, w C2 na trzecim stopniu podium stanęła też Marzena, a w D1 - Waldek Stawowczyk. Poza medalowymi miejscami uplasowali się też Monika Stawowczyk w BJK i Jacek Karasiński w C1. W Lidze Zaprzęgowej licencje kończyli też Ewa i Arek w CC.

Uwaga! W kalendarzu pojawiły się drobne zmiany, i pojawił się zatwierdzony kalendarz zimowych Pucharów - Sprint i Mid. Z ostatnich klubowych wieści - do grona pełnoprawnych członków klubu dołączyła Ola Kajewska ze swoimi malamutami oraz Robert Korczyński z dwiema juniorkami.
Uwaga! Niebawem strona Watahy przejdzie gruntowny lifting :)

30 października 2006 roku
Na stronie są już aktualne wyniki z zawodów ostatnich tygodni. Gratulujemy naszym ekipom doskonale sprawującym się w Kcyni (Waldek, Marzena, Arek) w Młocinach (Miłek i nasi juniorzy) oraz w Spale (Agnieszka w doskonałej formie!, Marta, Paweł i Ewa którzy startowali w dwóch klasach, Miłek, a takze nasz nowy klubowicz - Robert Korczyński oraz nasze dzieci w składzie: Sara, Noemi, Małgosia, Wojtek, Ania i Kordian). Następny przystanek dla niektórych - Myślęcinek.

23 października 2006 roku
Kilkoro Watahowiczów rozpoczęło już sezon zawodniczny startując na piewszych w tym sezonie wyścigach Pucharu Polski Dryland w Dziergowicach. Jak na początek sezonu treningowego i temperatury poszło im całkiem nieźle. W kategoriach PP rewelacyjne psy Pawła Szafranka nie dały szans nikomu w klasie C2 (startując z haszczakami byłyby II !!!!), pokonując nawet Jolę Sołek. Trzecie miejsce na pudle w tej klasie zajęła Marzena Głażewska. W PP startowali też Janusz Pokrywka w D1 zajmując VI miejsce oraz Miłek Hetnał w BJM zajmując chlubne ostatnie miejsce ;).

Paru zawodników postanowiło też rozszerzać licencję na nowe dyscypliny i walczyło w Lidze Zaprzęgowej. I tak znakomicie poszło Adze Morawiec w D0, ktora zajęła I miejsce i miała łączny czas lepszy nawet od czasu Pucharowych zawodników. W D0 LZ z powodzeniem wystartowała też świeżo upieczona mama - Marta Szafranek, która w D0 zajęła III miejsce. Licencję na CC rozszerza też Arek Boguszewski, ktory w swojej klasie zajął również honorowe ostatnie miejsce.

Możemy być też dumni z naszych juniorów, którzy dzielnie walczyli w Pucharze Samojeda. W kategorii Dzieci Starszych pierwsze dwa miejsca zajeli Kordian Wojtnania i Anna Hetnał a w kategorii Dzieci Młodszych Wojtek był drugi a Małgosia szósta.
Wszystkim gratulujemy ;)))

3 października 2006 roku
Inaugurujemy sezon treningowy !!! W niedzielę o godz. 10 spotykamy się na pierwszym wspólnym treningu po dłuższej od biegania przerwie. Na trening zapraszamy "tam, gdzie zawsze", czyli do lasy Tuszyńskiego, a rozbijamy się na leśnym parkingu, 100 metrów za barem "Poziomka" (wylot z Łodzi na Katowice, kilkaset metrów za Kerakollem).

6 września 2006 roku
Na stronie pojawił się wstępny kalendarz zawodów na nadchodzący sezon wyścigów.

29 sierpnia 2006 roku
Nowy wpis w dziale OGŁOSZENIA

23 lipca 2006 roku
Zawodów nie ma, ale w ostatnich tygodniach wiele się działo w życiu naszego klubu - formalnym, psim, ale i naszym towarzyskim. Zaczynając od najważnieszego: po wielu dyskusjach i konsultacjach Arek Boguszewski zdecydował się przystąpić do grona osób zasiadających w Zarządzie Polskiego Związku Sportów Psich Zaprzęgów. Jako klub pokładamy w tym wielkie nadzieje. Głównie - na zmiany, długo oczekiwane w działalności naszego związku. Arkowi jako osobie doświadczonej w tej materii powierzono przejęcie, sprawdzenie i dalsze prowadzenie spraw finansowych PZSPZ.

Mniej więcej w tym samym czasie, bo 20 maja odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Klubu we wsi Mszadla Dolna. Wśród wielu omawianych spraw ukonstytuowały sie również nowe władze klubu, które można poznać tutaj. Mamy również nowych członków, nowych kandydatów i nowe psy. Klub powiększył się m.in. o Ginę i Togiaka - Gizeli, Artura i Jacka, a ostatnio także o nową sunię Szafranków - Koko. Na narodziny swoich maluchów - malamutków czekają też Marzena i Arek, a na szczeniakowe zasilenie z zewnątrz - Jacek i Iwona oraz Paweł i Ania. Niektórzy przymierzają się do nowych piesków, ale na razie spowija je mgła tajemnicy ;) Natomiast do grona kandydatów dołaczyli obecnie m.in. zawodnicy z wybrzeża oraz łódzkie wilczaki czechosłowackie!

Podczas, gdy wybieralismy nowe władze, przyjmowaliśmy nowych członków i zapisywaliśmy się na pieski - kilkoro naszych klubowiczów postanowiło, że będzie nas więcej nie tylko o futrzaki, ale i o przyszłych członków.... ;) Poszli w ślady założyciela klubu Jacka Blocha, który został ponownie tatą pod koniec ubiegłego roku, i też oczekują watahowych maleństw. Marta i Paweł - w wakacje, a Klaudia i Łasica - na przełomie roku. Żeby tego było mało, dwójka naszych klubowiczów - Janusz i Dorota postanowili niedawno połączyć swoje siły ;), i nie dalej jak tydzień temu bawiliśmy się na ich ślubie i weselu! Co dostali w prezencie? ;) Nietrudno zgadnąć.... ;)

10 czerwca 2006 roku
Sezon już za nami, a więc czas na odrobinę relaksu i odpoczynku. Jeszcze tylko doroczne Walne za tydzień..... ;-)) Tymczasem, w naszym klubie przybyło kilku nowych członków, których poznać można na stronie Klubowiczów. A ponieważ słoneczko świeci, a pieski odpoczywają, od dziś zapraszamy do galerii Watahy na Wesoło, gdzie uchwyceni okiem bezlitosnego, wszędobylskiego obiektywu jesteśmy całkiem prywatnie, bez psów ;-).

15 maja 2006 roku
Arek Boguszewski z Watahy zdobył właśnie swój drugi tytuł Mistrza Polski w klasie C2 w tym sezonie! Po wygranych Mistrzostwach Polski na Śniegu, Zdobyciu Pucharu Polski Dryland 2005/2006 przyszedł czas na tytuł Mistrza Polski Drylandu w klasie C2 obecnego sezonu. Nasza druga czwórka malamutów - zaprzęg Jarka Czajki - zdobył tytuł Vicemistrzowski w tej samej klasie. Na zawodach reprezentował nas też Dominik Kotwasiński, ktory pojechał niejako treningowo, bo w klasie B1 nie uzbierała się wymagana regulaminem klasa zakwalifikowanych zawodników. Wyniki z Mistrzostw już na stronie.
Zapraszamy też do obejrzenia fotoreportażu z naszych zawodów.

01 maja 2006 roku
Na III zawodach Oli Kajewskiej w Kucobach, które rosną w siłę i sławę z roku na rok ;), nasza watahowa ekipa jak zwykle nas nie zawiodła. Agnieszka Morawiec - 1/7 !!!!!! w D0, Miłek - 4/7 w bikjoringu, Darek Fodczuk 3/4 w Canicrossie mężczyzn. No i oczywiście nasi juniorzy - Ania, Wojtek i Marce i Małgosia, którzy też spisali się zwycięzko ;)

Wyniki z Kucob są już na stronie w kalendarzu.
Teraz czekamy na powrót ekipy z Mistrzostw Polski Dryland w Wejherowie..

28 kwietnia 2006 roku
W dziale Informacji o zawodach - pojawiły się nowe podstrony: Wyniki, informacje o nagrodach pozaregulaminowych, media o imprezie i fotoreportaż. Dwa ostatnie będą systematycznie uzupełniane.

Zapomnieliśmy też pochwalić się nieco, bo w sumie sami nie wiemy, jak nam sie to udało, ale na własnych zawodach wystartowaliśmy 16 naszych zawodników - 11 dorosłych i piątkę juniorów. Pomimo, że od kilku sezonów nie trenujemy już na łagiewnickich trasach, części Watahowiczów poszło na nich naprawdę doskonale!

Prawdziwe brawa należą się Pawłowi Szafrankowi, który zadebiutował w D2 (wcześniej tylko CC, pulka i velo), zajmując 1 miejsce, i daleko w tyle zostawiając 6 ekip, w tym nawet grenlandy. Duża zasługa w tym Horneta, świetnego i szybkiego malamuta, który nawet w bikejoringu potrafił na ostatnim Lublińcu wyprzedzić wiekszość hasiorów. Paweł, gratulacje! Co to będzie, jak dorosną wasze grenlandy!!! Niech drży konkurencja!

Świetnie poszło też malamuciarzom w C2. Na 8 ekip wystartowalismy trzy, z czego na podium stanął Arek Boguszewski (II miejsce) i Jacek Zawadzki (III miejsce). Jarek Czajka, tym razem był szósty. Swoją stałą świetną formę pokazał też Paweł Grabara z doskonałym Nordem w Canicrossie (III miejsce) i nasz najnowszy "narybek" Darek Fodczuk (VI miejsce). Dominik Kotwasiński był II w klasie A, za Mateuszem Surówką i przed Wojtkiem Leksem. Janusz Pokrywka (pomimo, ze na wózku, a nie na hulajnodze) zajął niezłą piątą lokatę w D1, Miłek Hetnał był siódmy w Bikejoringu Mężczyzn, a Agnieszka Morawiec - siódma w Bikejoringu Kobiet. Jacek Karasiński zamnkął stawkę C1. ;) . Nasi juniorzy startowali głównie w klasie Dzieci Starszych, gdzie Weronika, Bartek, Justyna, Kordian - zajęli miejsca od 2 do 5 a Marce l - 7. Natomiast w kategorii Dzieci Młodszych - wygrał nasz najmłodszy zawodnik - 6 letni Wojtek Hetnał.

Nasz prezes Arek Boguszewski okazała się też zwycięzcą Pucharu Polski Drylandu w klasie C2! Gratulujemy!!!!

11 kwietnia 2006 roku
Wszystkim Zawodnikom, Pomocnikom, Dobrym duszom, Współorganizatorom, Patronom i Sponsorom - bez których by to wszystko się nie odbyło - Z CAŁEGO PSIEGO SERCA DZIĘKUJEMY - za przybycie, pomoc, życzliwość, wyrozumienie, rywalizację, porządek i sportowe zachowanie.

Wyniki z zawodów (*PDF)

10 kwietnia 2006 roku


Witamy serdecznie. Lista zgłoszeń została już zamknięta. Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia! Ze wszystkich sił będziemy się starali, żeby wszystko, co najważniejsze było jak należy.....

Dużo osób pyta o nawierzchnię trasy. Śniegu nie ma już w żadnym miejscu dróg. Większość tras to UBITE dukty leśne, ziemiste lub pokryte igliwiem i liśćmi z jesiennego opadu. NIE MA BŁOTA. Trasa jest płaska (poza jedną górką dla A i B), ale bywa KRĘTA ;-)

Jaka jest teraz i jaka jest przewidywana POGODA w Łodzi? - Od wczoraj się ochładza, w nocy temperatura spada prawie do zera. Dzisiaj nad ranem spadł śnieg (i od razu stopniał), a obecnie mży. W czwartek temperatura w ciągu dnia ma mieć około 6-7 stopni. Na piątek zapowiadane jest ocieplenie do 9-10 stopni, podobna temperatura w sobotę (do 12 stopni, bez opadów i słonecznie), a w niedzielę ponownie zachmurzenia i lekkie ochłodzenie.

Ze swojej strony mamy drobną prośbę. Ponieważ większość z zawodników zamierza przyjechać w sobotę z samego rana, jeżeli będzie taka możliwość - prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się. Biuro zawodów będzie otwarte dla Was od godz. 6 (ew. głosno pukać ;-)).

DOJAZD na zawody z różnych części kraju jest szczegółowo opisany na samym dole w "informacjach dla zawodników". Co do noclegów, to są jeszcze wolne miejsca w CESARCE i PRZĄŚNICZCE

Poranna odprawa godz. 8.30 na Stake out`cie. Prosimy o poświęcenie nam paru minut na omówienie trasy.

a z przyjemniejszych rzeczy: ;-))
komunikat naszego klubowicza Jacka Blocha, który kiedyś biegał z mamutami, a teraz zajął się równie przyjemnymi rzeczami i sponsoruje wasze "regeneracyjne", żeby sił na bieganie starczyło.
Menu na sobotę: gulasz mysliwski ;)
Menu na niedzielę: kurczak w sosie bazyliowym ;-)
I niech dzieje wola nieba, a co złego, to nie my ;)
Pozdrawiamy i czekamy.

5 kwietnia 2006 roku


(265kB)Zgodnie z zaleceniami konsultanta technicznego Andrzeja Wilczopolskiego, który odebrał trasy na zawody, poprzedni odcinek, który przeznaczony był tylko dla klasy A - został wyłączony z trasy, a dołączono do niej podobny odcinek w części północnej tras. Wyłączony odcinek po całkowitym zejściu śniegów i lodu okazał się nieprzejezdny i mało bezpieczny dla dłuższych zaprzęgów.
O nowy odcinek dla klasy A wydłużona została również trasa klasy Bikejoring, tak aby spełniała zalecenia regulaminu w kwestii długości. Nowe naniesienia są już na mapie (kliknij, aby powiększyć).
Trasy mają długości: A - ok. 8,9 km, B - 8,2 km, BJ - 6,1 km, C - 5,4 km, CC i D - 3,9 km.
Przypominamy, że we wtorek o północy zostanie zamknięta lista zgłoszeń.
.... i do ZOBACZENIA W ŁODZI ;-))))

31 marca 2006 roku
Podajemy na razie odręczną, bo odręczną,ale orientacyjną mapkę terenu zawodów (kliknij, aby powiększyć.
Pozostałe mapy (dojazdu, tras i Łodzi znajdują się na podstronie informacji o zawodach - w dziale dla zawodników) )
(80kB)

Stake Out A - tu prosilibyśmy o stawianie samochodów bez przyczep, czyli głównie zawodników canicrossu i bikejoringu, ew. klas D. Po pierwsze ze względu na mniej możliwości rozbicia stake outów (beton + zielone wysepki), a po drugie o łatwiejsze manewrowanie przez centrum zawodów z jednym psem.

Stake Out B - tu prosilibyśmy o stawianie samochodów z przyczepami i campingami, czyli głównie z klas C, B i A. Tu cały teren jest trawiasty, więc swobodnie mozna wbić linki czy łańcuchy. Poza tym droga na start ze stake out B jest bezpośrednia.

Teren oznaczony napisem Stake Out psy - po polana i mały brzozowy lasek, dokoła centrum zawodów, gdzie również można swobodnie robić psy.

Źródla wody znajdują się w rogu parkingu, przy wjeździe.

31 marca 2006 roku
Po części na waszą prośbę, (ale też dlatego, że zawodnicy są rozrzuceni po kilku ośrodkach i aby dodatkowo nie kluczyli po Łodzi)proponujemy, aby przyjmowanie zawodników oraz wieczorna piątkowa odprawa odbyła się nie jak zaplanowaliśmy wcześniej - w "Prząśniczce", tylko kilkaset metrów dalej, w miejscu zawodów - w namiotach na Stake oucie. W razie gdyby do niektórych zawodników nie dotarła informacja - na miejscu w Prząsniczce będą watahowicze, którzy przeprowadzą Was na stake out.

Biuro zawodów będzie się mieściło w oznakowanej przyczepie Radia Łódź na stake out`cie.
Będzie otwarte w piątek od godz. 16 do 22, a w sobotę od 6 rano
.

Informacje z trasy: śnieg spływa strugami. Na razie wszystko wygląda na to, że do zawodów trasy będą w całości oczyszczone, bez potrzeby ingerencji z naszej strony.

Inne informacje:
Nagrody dla dzieci i juniorów ufundowało przedsiębiorstwo budowlane Artom www.artom.pl

Mamy też fundatorów nagród specjalnych ;-))

Nagrody dla najlepszych maszerek ufundowała Drogeria NATUR-MED (Łódź, ul. Piłsudskiego ) - Janusz Pokrywka i Dorota Karpińska

Nagrodę specjalną dla najszybszych MALAMUTÓW - ufundowali Iza i Jacek Zawadzcy www.manufaktura-lodz.com

Nagrodę specjalną dla najlepszego pomocnika - ufundował Paweł Grabara i firma Grac www.grac.pl

Nagrodę specjalną dla najdłużej i najkrócej zwiedzających trasę zaprzęgów huskich - ufundowali Husky - Ewa i Dominik www.husky.info.pl

Nagrodę specjalną - nagrodę pocieszenia (dla ew. największego pechowca, chociaż wszystkim życzymy jak najlepiej!)

- ufundowało Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe "EGINA"

UWAGA!!! Wbrew naszych oczekiwaniom nie udało się doproowadzić do akcji bezpłatnego chipowania psów.

31 marca 2006 roku
POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY!!!!

Jeżeli uwielbiasz psy i się ich nie boisz, interesujesz się zaprzęgami, ale nigdy nie miałeś okazji zobaczyć na własne oczy jak wygląda ten sport. Albo odwrotnie - widziałeś, spodobało ci się i chcesz zobaczyć jak to wszystko wygląda "od środka". Skończyłeś 18 lat, jesteś odpowiedzialny, sympatyczny i kulturalny ;-)), a w dodatku masz wolny weekend 7-8-9 kwietnia 2006 roku - dołącz do nas i do grupy innych naszych wolontariuszy, aby pomóc przy organizacji wyścigów w Łodzi!!!
Gwarantujemy przeszkolenie, ciepłą michę, ciężką pracę i doborowe towarzystwo ;-)) Nasze zawody to nie Finnmarktslopet ani Iditarod, ale na początek - zapewniamy, że wrażeń nie zabraknie...
Chętne osoby z Łodzi - prosimy o kontakt mejlowy na adres: klub@wataha.info.pl . Napiszcie kim jesteście i dlaczego chcecie zostać naszymi wolontariuszami, a skontaktujemy się na pewno.
Czekamy na wasze zgłoszenia do 31 marca.
Hau, Hau...

25 marca 2006 roku
Zgodnie z zapowiedziami podajemy dokładne długości tras i ich opis. Długości zmieniły się nieznacznie, natomiast trasy zostały nieco przesunięte w stosunku do tych sprzed miesiąca - (vide mapa), głównie ze względu na lepiej schodzący śnieg.
W tej chwili śnieg topnieje ładnie - dziś w Łodzi padał deszcz, który jest zbawieniem na tę błotno-śnieżno-mokro-lodową breję. Na kolejne dni znowu przewidywane są opady i dodatnie temperatury.
OPIS - dotyczy wszystkich tras: Wszystkie trasy są drogami leśnymi, szerokości m.in. 2,5-3 m, płaskie, kręte, szybkie, niekamieniste (leśne podłoża), minimalne różnice wzniesień z wyjątkiem jednego miejsca dla klasy A i B, brak niebezpiecznych miejsc z wyjątkiem jednego miejsca dla klasy A i B (zakręt w lewo, ostry na mostku). Długości tras zgodne z zaleceniami regulaminu PZSPZ dla tras Dryland (jedynie nieco dłuższa niż zalecana trasa jest dla CC, jednak każdą z tras w razie potrzeby (np. wysoka temperatura) można skrócić.

A - długość trasy: 9.1 km
ok. 7 km -ostry skręt w lewo przez most (miejsce niebezpieczne) i podjazd 340 m różnica wzniesienia ok. 25 m

B - długość trasy: 8.2 km
ok. 6 km -ostry skręt w lewo przez most (miejsce niebezpieczne) i podjazd 340 m różnica wzniesienia ok. 25 m

C oraz Bikejoring - długość trasy: 5.4 km
Trasa sprinterska, płaska, leśna, bez miejsc niebezpiecznych i przewyższeń.

D, Canicross (+rollpulka) - długość trasy: 3.9 km
Trasa sprinterska, płaska, leśna, bez miejsc niebezpiecznych i przewyższeń.

Trasa CC Junior -

Trasa CC dla dzieci i młodzików ok. 700 m.

Istnieje możliwość wydłużenia trasy BJ - nie o rozszerenie klasy D z prawej strony, tylko o lewą cześć trasy (tę z przewyższeniem). Wówczas trasa wynosiłabym około 7 km.

25 marca 2006 roku
Podajemy jeszcze jedno miejsce, gdzie można rezerwować noclegi od piątku do niedzieli.
OŚRODEK WYPOCZYNKOWO-SZKOLENIOWY CESARKA
w Cesarce k/Strykowa
rezerwacje do 2 kwietnia na hasło "wataha" pod telefonem: 603 532 009
informacje o ośrodku: www.cesarka.pl
Noclegi w cenie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami - 25 zł za osobę.
Ośrodek znajduje się nad zalewem strykowskim, przy lesie.
Prośba o niewprowadzanie piesków do pokoi (wokół jes mnóstwo miejsca do rozbicia psów oraz spacerów.
Uwaga: Ośrodek znajduje się w zacisznym miejscu około 13 km od miejsca zawodów, za terenem Lasu Łagiewnickiego w kierunku północnym (nie trzeba z zawodów jechac przez Łodzi). Droga do niego z tras warszawskiej oraz z/na stake out jest prosta i podróż trwa około 10 minut. Jadąc z Łodzi można wybrać dwie drogi - od jednej strony Łagiewnik (droga 71 na Stryków) oraz z drugiej strony Łagiewnik - od ul. Strykowskiej (droga nr 14). Wjeżdząjąc do Strykowa z obu dróg (łączą się przy Hotelu "500") - około 100 metrów za hotelem po prawej stronie, tuż za zalewem jest droga w prawo. Jedziemy wzdłuż zalewu - około 1,5 km, bezposrednio do ośrodka.
Pełna informacja o zawodach i wszystkich noclegach w dziale Zawody PROPAC CUP - INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW.

24 marca 2006 roku
Ponieważ pojawiają sie pierwsze informacje, że są kłopoty z noclegami, podajemy informację aktualną na godz. 19.25 ;-) W Prząśniczce są jeszcze noclegi z soboty na niedzielę, i pokój w Grosiku również z soboty na niedzielę. Od piątku do niedzieli - wolne są jeszcze miejsca w Gościncu "U Zawierki" oraz w Rejsie. Mamy też jeszcze wolne miejsca w szkole. Na dzień dzisiejszy nie ma już wolnych miejsc "Na Rogach", ale w sobotę wieczorem podamy info czy udało się "odbić" jeszcze część pokoi dla zawodników (jest szansa na odwołanie niepotwierdzonej rezerwacji jednej z firm). W piątek również podamy ew. następne miejsca noclegowe - (rozmawiamy z gospodarstwami agroturystycznymi, niestety wiekszość z nich umiejscowiona jest kilkanaście kilometrów za Łodzią, ale dojazd jest mało skomplikowany).

23 marca 2006 roku
W związku z przełożeniem zawodów nieco skomplikowała nam się sprawa noclegów, dlatego w tej sprawie od czwartku w dziale informacji dla zawodników pojawiają się i będą się pojawiajać dalsze informacje, tak żeby ułatwić wam życie w tej kwestii. (Ośrodków w okolicy jest sporo, ale w tym samym czasie odbywają się w Łodzi targi, oraz w lesie po drugiej stronie ul. Wycieczkowej - będą Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych, dlatego mocno prosimy o "zwarcie" czasowe z rezerwacjami. Szukanie noclegów "na ostatnią chwilę", może w tym terminie prawie niemożliwe. W razie kłopotów - czy braku miejsc - prosimy o kontakt.
Wszystkie osoby, które gdziekolwiek rezerwowały noclegi, a nie będą mogły przyjechać w nowym terminie zawodów, prosimy o zwolnienie miejsc.

Odnośnie domków - nowy termin jest wolny, więc osoby, które zabukowały miejsca w domkach Na Rogach proszone są o potwierdzenie w nich czy przyjeżdżają na zawody w nowym terminie czy rezygnują z noclegów (jeżeli tak to mogą przekazazać miejsca innym zawodnikom).

WSZYSTKIE NOCLEGI, KTORE PODAJEMY SĄ W OKOLICACH LASU ŁAGIEWNICKIEGO, A DOJAZD DO NICH ZE STAKE OUT-u jest nieskomplikowany.

1. HOTEL PRZĄŚNICZKA
W centrum lasu łagiewnickiego, z parkingiem. 180 miejsc w pokojach - 2 osobowych. Rezerwacja noclegów na hasło "wataha" gwarantuje nocleg w cenie 30 zł lub 40 zł (podwyższony standard). Rezerwacje do końca marca. Tu prosimy głównie o rezerwacje osoby, które przyjadą prosto na zawody, bez noclegu z piątku na sobotę.
Ul. Studencka 20/24
Tel: 042 659 74 44
http://przasniczka.pl/firma.htm
Do hotelu nie wolno wprowadzać zwierząt.
Wieczór Maszera odbędzie się na terenie piknikowym przy hotelu (w przypadku ładnej pogody) lub w jednej z sal konferencyjnych hotelu (w razie deszczu).

W hotelu Prząśniczka - niestety - W NOWYM TERMINIE większość pokoi jest WOLNA OD SOBOTY, czyli osoby, które zarezerwowały noclegi od piątku - muszą sprawdzić czy ich pokój jest wolny, a jeżeli nie - skorzystać z innego ośrodka. Osoby, które zarezerwowały noclegi od soboty - proszone są również o potwierdzenie rezerwacji. Osoby, ktore zamierzają przyjechać tylko na dwa dni (bez piątku) - prosimy o kierowanie się tutaj.

Podajemy nowe miejsca noclegowe - gdzie można jeszcze rezerwować noclegi od piątku do niedzieli:
2. HOTEL GROSIK
Ul. Brzoskwiniowa 17 Łódź
tel. 042 658 95 29
http://www.hotelgrosik.ldz.pl
Kilkanaście miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3 osobowych - 30 zł od osoby. Rezerwacje na hasło "wataha" do 23 marca.
Hotel mieści się w prywatnej willi na północy Łodzi, niedaleko ulicy Zgierskiej (wjazd od strony Gdańska) - w odległości około 4 kilometrów od stake outu, ale to jest w tej samem części Łodzi, a dojazd tam z miejsca zawodów jest bardzo prosty

3. Zajazd NA ROGACH - Kamping I HOTEL
Około 26 miejsc w 2 i 4-osobowowych domkach. Ośrodek przy zjeździe z trasy warszawskiej (od strony Łowicza) na granicy Parku Krajobrazowego.
Ceny za wynajęcie domu - adekwatnie 55 i 110 zł.
Obok kampingu jest również ZAJAZD NA ROGACH - moga być jeszcze wolne dwuosobowe pokoje - cena za osobę zbliżone do cen w domkach.
Ul. Łupkowa 10/16
Tel. 042 659 76 16
http://www.zajazdnarogach.emeteor.pl/

4. SZKOŁA PODSTAWOWA - ul. Łupkowa
30 miejsc w dwóch salach szkoły w cenie 15 zł za dobę. Szkoła monitorowana z dozorcą, psy zabronione. Dostęp do toalet i łazienek. Materace i karimaty - na własną rękę. Bardzo prosimy o pozostawienie porządku po swoim pobycie.
Noclegi w szkole prosimy rezerwować u nas: klub@wataha.info.pl
W związku z trudniejszą sytuacją, awaryjnie możemy przyjąć jeszcze dodatkowe osoby do szkoły.

5. GOŚCINIEC "U ZAWIERKI"
ul. Strykowska 284 Łódź
tel. 659 96 58, 659 97 96
Na hasło WATAHA - do 2 kwietnia można rezerwować 30 miejsc noclegowych w pokojach Gościńca dla osób rezerwujących pokoje od piątku do niedzieli (dwa noclegi). Pokoje dwuosobowe, ale można się umówić na dodatkowe osoby w pokojach (dzieci etc.). Cena od osoby 40 zł. Możliwość wykupienia śniadań. Gościniec ma swój parking. Gościniec znajduje się w odległości 8 kilometrów od stake out`u ale jedzie się tam 5 minut, własciwie wyjeżdżając z Łagiewnik, skręcamy w lewo i po 7 kilometrach jazdy prosto mamy Gosciniec. Gościniec znajduje się przy trasie wjazdowej z Warszawy, kilkaset metrów za zeiloną tabliczką "Łódź" , po prawej stronie.

6. ZAJAZD REJS
ul. Strykowska 98 Łódź
tel. 042 659 88 56
6 dwuosobowych pokoi z łazienkami - po 100 zł pokój. Możliwość negocjacji liczby osób w pokojach (dostawka, materac etc.- w granicach rozsądku ;-)). Rezerwacje na hasło "wataha" do końca marca.
Zajazd mieści się prz ul. Strykowskiej (wylotówka z Warszawy) niedaleko zjazdu do Lasu Łagiewnickiego. Za stacją benzynową, tuż za końcem lasu. Na tyłach zajazdu - duży Parking.

Kto nie "zalapie się" w ww. miejscach na noclegi - prosimy nie panikować ;)

POZOSTAŁE INFORMACJE:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Arturówek - Kamping (NIE MA MIEJSC)
Około 40 miejsc w 3 i 5-osobowych domkach z kuchniami i łazienkami w centrum lasu łagiewnickiego. Koszt domku - 150 zł.
Łódź - Arturówek
Ul. Skrzydlata 75
Tel: 042 659 76 22, 042 659 97 93
http://www.mosir.lodz.pl/

20 marca 2006 roku
Ekipa Watahy powróciła już z pierwszysch oficjalnych Mistrzostw Polski w sprincie na śniegu. Wystawiliśmy niewielu - bo tylko trzech zawodników, ale za to cała trójka zajęła miejsce na pudle. Mistrzem Polski w klasie C2 - został Arek Boguszewski (Kaya, Yogi, Aria, Dea), a II vicemistrzami Polski w klasach: D2 - Jarosław Czajka (Amar i Vesna) oraz w A - Dominik Kotwasiński (Morfeusz, Edek, Nord, Dżena, Gaspar, Dusza, Anouk i Tajga).
Reszta przybyłych klubowiczów obstawiała jako funcyjnni trasy midowe i częśc sprinterskich.
W klasyfikacji klubowej załóg zgłoszonych na MP zajęliśmy 6 miejsce na 15 reprezentowanych klubów.
Wieczorem uzupełnione zostaną wyniki z Jakuszyc oraz z Kubalonki, Lutowisk, Tarvisio i Zubereca.

15 marca 2006 roku
Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni przełożyć termin zawodów w Łodzi z 25-26 marca 2006 na 8-9 kwietnia 2006.
Pomimo wszelkich i jak się okazało - bezsensownych starań -żaden sprzęt nie był w stanie poprawić obecnego stanu trasy na nasze zawody.
Zapowiadana odwilż jest daleko od Łodzi, śnieg ciągle sypie, roztapia się po czym zamarza, a 40-centymetrowa warstwa śniegu, skuta naprawdę grubą warstwą lodu nie nadaje się w tej chwili ani do usunięcia na Dryland, ani nawet na towarzyskie, bezpiecznie zawody na saniach.
Wobec jeszcze gorszej sytuacji na Pomorzu - obie imprezy zostały przesunięte "równolegle" - tj. ProPac Cup został wpisany w termin zawodów w Sopocie, a Mistrzostwa Polski w Sopocie przesunięte na 28-30 kwietnia.

Program naszych zawodów pozostaje taki sam, w razie gdyby temperatury były wyższe, (na co na razie się nie zapowiada), mogą ulec zmianie ewentualne godziny startów - na wcześniejsze. Trasa jest cała po lesie, więc mamy nadzieję na zejście lodów, ale wciąz niewysokie temperatury.
Wobec zaistniałej sytuacji, osoby ktore już zgłosiły sie na zawody BARDZO prosimy o potwierdzenie mejlem bądź telefonicznie czy ich zgłoszenie jest nadal aktualne.
Pozostałych informujemy, że wobec zmiany terminu wydużamy również termin przyjmowania zgłoszeń - czekamy na nie do 4 kwietnia.
Do czwartku prosimy tez o wstrzymanie sie z rezerwacjami w punktach noclegowych. Najpóźniej do tego dnia podamy informacje na stronie - czy wszystkie noclegi zostaną automatycznie przeniesione na nowy termin zawodów, czy też ktoraś z baz bedzie wymagała przeniesienia przez nas w inne miejsce (tzn do innego hotelu).

Dlatego osoby ktore w tym terminie nie będą mogły do nas przyjechac, a już zarezerwowały noclegi - również koniecznie prosimy o kontakt.
Przepraszamy za utrudnienia i zamieszanie
i wciąż tak samo serdecznie was zapraszamy ;-))))

ekipa watahy

14 marca 2006 roku
Na stronie nowy wyniki zawodów i nowe zawody w kalendarzu i drobne poprawki w informacjach o zawodach. Stale też rośnie lista zawodników zgłoszonych na nasze zawody.

22 lutego 2006 roku
Witamy serdecznie w Nowym Roku i przepraszamy za prawie trzymiesięczny brak aktualnych wieści z życia klubu, który był spowodowany zmianą providera. W tym czasie byliśmy na kilku zawodach, odbyliśmy kilka pokazów, bawiliśmy na klubowym zgrupowaniu treningowym w Puszczy Augustowskiej, a część z nas również na kursie instruktorskim w Jakuszycach.
Obecnie na stronie jest już zaktualizowany kalendarz zawodów (było parę zmian) na ten sezon wraz z wynikami wszystkich minionych imprez. Zapraszamy też do uporządkowanego na nowo działu linków oraz wzbogaconego działu literatury.
Ze względu na zmianę miejsca strony czasowo mogą być jeszcze niedostępne niektóre zdjęcia, które będziemy jednak sukcesywnie uzupełniać.
Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia podstrony o naszych zawodach, na które zapraszamy do Lasu Łagiewnickiego 25 i 26 marca 2006 roku. Impreza odbędzie się pod nazwą Pro Pac Cup 2006, i będzie ostatnią z imprez Pucharu Polski - w warunkach bezśnieżnych sezonu 2005/2006. Strona będzie stale uzupełniana o nowe i aktualne informacje dotyczące zawodów.

13 lutego 2006 roku

(powrót do strony głównej)


(20kB)