WATAHA - KLUB PRZYJACIÓŁ WILKÓW I PSÓW PÓŁNOCY - ŁÓDŹ
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).
STRONA GŁÓWNA    Z OSTATNIEJ CHWILI    ZAWODY: KALENDARZE I WYNIKI    KLUBOWICZE    STATUT I WŁADZE    JUNIORZY    DOŁĄCZ DO NAS    SPORT ZAPRZĘGOWY    CZAT    POKAZY    DOGOTERAPIA    WATAHA: LICZBY I OSIĄGNIĘCIA    FOTOGALERIA    OGŁOSZENIA    LITERATURA    WATAHA NA WESOŁO    WILKI    NASI SPONSORZY    400 ZAPRZEGOWYCH LINKÓW    KLUBY I ORGANIZACJE ZAPRZĘGOWE   PZSPZ   KONTAKT   

MISTRZOSTWA POLSKI DRYLAND - ŁÓDŹ PROPAC CUP 8-10 grudnia 2006 - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 8-9 kwietnia 2006 WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

(5kB)
Z OSTATNIEJ CHWILI (rok 2004 i 2005)
(5kB)
(16kB)

Wyniki z Lublińca już na stronie, aktualną punktację Pucharu Polski również można już pobrać z witryny. (Obie informacje w kalendarzu). Jednocześnie przepraszamy za opóźnienia w aktualizacji, gdyż jesteśmy w trakcie przenoszenia domeny i plików witryny na inny serwer. Czasowo moga być więc niedostępne np. pliki graficzne.

28 listopada 2005 roku
Z Wysokiej, pomimo jak zwykle - wielu trudności pogodowych i technicznych - nasi zawodnicy wrócili na tarczy. Miłek i Artur walczyli w Bikejoringu na śniegu. Wywalczyli odpowiednio drugie i czwarte miejsce! Pomimo awarii sprzętu nieźle poszło rownież w velo Adze Morawiec, która stanęła na pudle na trzecim stopniu, oraz jak zwykle naszym bielskim dzieciakom i nowym kandydatom ;-).

Teraz dosyć spora ekipa szykuje się na Lubliniec, w którym klasy zaprzęgów są obsadzone wyjątkowo mocno i obficie. Szykują sie więc emocjonujace zawody! Z watahowej ekipy szykujemy aż trzy ekipy w C2, jedną w C1, jedną w B1 oraz dwie zawodniczki w bikejoringu i troje juniorów w canicrossie.

Parę nowości jest też na naszej stronie. W kalendarzu - są już wyniki wszystkich dotychczasowych imprez w sezonie, także tych pozazwiązkowych. Pojawiła sie też aktualna punktacja pucharu Polski, a także informacje w kalendarzu i "luzem" o dwóch nowych imprezach DŁUGODYSTANSOWYCH w Polsce. Polecamy lekturze i rozważeniu wzięcia w nich udziału ;).

22 listopada 2005 roku
Na stronie pojawiły się już wyniki z Sobótki. Pomimo tego, że kilku watahowiczom nie udało się dojechać, na bardzo trudnych technicznie ślężańskich zawodach razem z juniorami wystawiliśmy dwunastu zawodników. Startowali m.in. Arek Boguszewski (I miejsce C2), Jarek Czajka (III miejsce C2), Agnieszka Morawiec (świetne IV miejsce w Velo i mocna silna 3 lokata po pierwszym dniu!), Artur Morawiec i Miłek Hetnał (X i IX miejsce w velo), Janusz Pokrywka (X miejsce w D1), Dominik Kotwasiński (IV w B1 - kontuzja pieska + start z połamaną ręką), oraz Paweł Grabara ktory w Canincrossie zajął świetne II miejsce. grupę Dzieci starszych i młodszych opanowała czwórka naszych juniorów, ktorzy wypełnili połowę ośmioosobowej stawki zajmując: Bartek Grabara - II miejsce, Ania Hetnał - III miejsce, Weronika Czajka - V miejsce i Justyna Czajka - VII miejsce.
Natomiast w sztafecie klubowej zajęlismy 4 miejsce na 10 sklasyfikowanych sztafet - biegli: Janusz z Nissanem, Paweł z Nordem i Dominik z Morfeuszem.
Teraz częśc zawodników przygotowuje się do startów w pucharze na śniegu, a część przygotowuje się do startów w Wysokiej i Lublińcu.

15 listopada 2005 roku
Powróciliśmy właśnie z oficjalnego otwarcia sezonu Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, czyli z zawodów w Myślęcinku. Jak na początek sezonu i właściwie początek sezonu treningowego poszło nam całkiem nieźle. Arek Boguszewski w klasie C2 był drugi, Dominik Kotwasiński w B1 - trzeci, nasza nowa, świetna siła biegacza - Paweł Grabara w canicrossie - czwarty (przegrał tylko 4 sekundami!!! w łącznym czasie), Janusz Pokrywka - ósmy, a debiutujący w C1 - Jacek Karasińnski - chlubnie zamknął stawkę swojej klasy. Wystawiliśmy też trzy juniorki, i wszystkie trzy stanęły na pudle. Prawdziwy najazd klubowy szykuje się na Sobótkę gdzie, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - prawdopodobnie wystartuje 12 naszych dorosłych zawodników oraz siódemka młodszych klubowiczów. Wyniki z Myślęcinka niebawem w kalendarzu.

18 października 2005 roku
Informujemy, że kolejny klubowy trening odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 10. Otrzymaliśmy już też ostateczną decyzję o organizacji zawodów Pucharowych przez nasz klub w obecnym sezonie. Nasze zawody planowane są na 25-26 marca i będa ostatnimi zawodami pucharowymi przed Mistrzostwami Polski w Drylandzie. Miejsce zawodów: Arturówek-las Łagiewnicki.

14 października 2005 roku
Witamy serdecznie po wakacjach. A ponieważ temperatury spadają na łeb na szyję, rozpoczynamy wspólny sezon treningowy. W najbliższą niedzielę spotkamy się klubowo na treningu - tam, gdzie najczęściej, czyli miedzy Rzgowem a Tuszynem w lesie, na parkingu tuż za barem "Poziomka". 18 i 25 września - Godz. 11. Zapraszamy zainteresowanych. Na stronie jest też już kalendarz zawodów na ten sezon, miejmy nadzieję, że będzie to ostateczna wersja kalendarza.
Pragniemy też poinformować, że Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy WATAHA otrzymał właśnie licencję klubową Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (nr 005/05). Jednocześnie dwudziestu naszych członków otrzymało licencje zawodnicze uprawniające do współuczestnicwa w rywalizacji sportowej i startów w imprezach akredytowanych przez PZSPZ. Na swoje licencje czeka też kilku kolejnych zgłoszonych zawodników klubu. Trójka z naszych członków: Dorota Karpińska, Agnieszka Morawiec i Miłosław Hetnał - czyli nasi kandydaci na trenerów - znaleźli się w kolegium trenerskim PZSPZ.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na trasie!
ps. Szukamy osoby do pracy w psim kennelu w Norwegii - czytaj w ogłoszeniach.

20 września 2005 roku
W wakacje znowu rośniemy w siłę. Tym razem padło na psy grenlandzkie ;-). Wraz z malamutami Izy i Jacka zamieszkał Speedy pochodzący z hodowli Joli Sołek, natomiast za parę dni do Polski przyjedzie długo wyczekiwana para Nelly i Noel - rudo-czekoladowych GH z Finlandii, które zamieszkają z malamutami Pawła i Marty.

Jeżeli chodzi o zmiany na stronie - poszerzyliśmy bazę linków o kilka nowych hodowli oraz o kilkadziesiąt linków maszerkich i kenneli ze świata. Na razie nie zamieszczamy informacji o nowym związku, tylko odsyłamy do jej oficjalnej strony www.mushing.pl. Wstrzymujemy się równiez z publikacją kalendarza zawodów w nadchodzącym sezonie, bo jest on na razie w fazie "wstępnej" i jeszcze zostały zgłoszone wszystkie imprezy, więc terminy i miejsca moga jeszcze ulec zmianie.

Mamy też tragiczną wiadomość - 10 sierpnia zginął na Spitzbergenie - gdański maszer i podróżnik - Jacek Karaś. Do tragedii doszło na morzu u wybrzeży wyspy. 33-letni podróżnik wypłynął samotnie pontonem w morze. Gdy nie powrócił do domu, zaalarmowane straż przybrzeżna i służby ratownicze rozpoczęły poszukiwania. Bardzo szybko odnaleziono na brzegu ponton i zwłoki gdanszczanina. W świecie miłosników psów zaprzęgowych Jacek Karaś słynął z długich polarnych wypraw. Między innym razem z Rafalem Świętoniowskim zaprzęgami objechali Syberię i Spitsbergen. Za tę ostatnią wyprawę "Śladami odkrywców Arktyki" trzy lata temu zostali uhonorowani KOLOSEM - nagrodą dziennikarzy za najciekawsze polskie dokonanie podróżnicze roku. Jacek Karaś od dwóch lat mieszkał z żoną Karoliną na Spitsbergenie. Pracowali jako przewodnicy turystyczni organizujący wyprawy psimi zaprzęgami. Jacek był czlonkiem Pomorskiego Klubu Psich Zaprzęgów Nordkapp. Marzył o polskiej wyprawie na biegun pólnocny z psami na 100-lecie zdobycia go w 1909 roku śladami Roberta Pearyego i Matthew Hensona.

Przyjaciele Jacka zwracają sie z apelem do wszystkich osób, firm i instytucji, aby pomóc rodzinie Jacka, tak by mogli towarzyszyć mu w tej ostatniej wyprawie i by żona Jacka wraz z psami, jak najszybciej wróciła do swoich najbliższych. Koszty samego przelotu i zorganizowania tego wszystkiego są ogromne. Pieniądze można przesyłać na konto Hanny Karaś (mamy Jacka) nr 21830800010004607930000010 - GBWCPLPP Bank Spóldzielczy Stegna o/Drewnica z dopiskiem - Na bilety dla Rodziny Jacka do Longyearbyen.

14 sierpnia 2005 roku
Zostały uaktualnione linki w dziale linki oraz kluby i federacje. W Dziale PZSPZ - o Polskim Związku Sportu Psich Zaprzęgów - informacje z ostatniego zebrania związkowego, w którym wybrano m.in. pierwsze władze nowej organizacji.

10 czerwca 2005 roku
Z uwagi na wysokie temperatury, wspólne treningi klubowe są zawieszone aż do odwołania. O ewentualnych naszych spotkaniach nieformalnych czy imprezach, na których można się z nami spotkać i porozmawiaćprosimy o kontakt pod adresem wgp@ld.onet.pl

1 czerwca 2005 roku
(Trofeum zwycięzcy)Spieszymy poinformować, że po ostatnich Mistrzostwach Świata Dryland IFSS w Lublińcu mamy wśród naszych klubowiczów ZWYCIĘZCÓW ŚWIATA w ramach klasyfikacji psów rasowych!
Poza generalną klasyfikacją, która nie zakłada podziału na rasy, przyznano również miejsca w poszczególnych klasach czystych ras. Większość psów startujących na MŚ, łącznie ze światową czołówką, stanowiły Greystery i Eurodogi, ktore nieosiągalne są dla husky, a co dopiero dla malamutów czy grenlandów. Stąd porównanie ich w klasyfikacji generalnej nie jest wymierne dla zaprzęgów psów rasowych. W związku z tym organizatorzy przyznali nagrody i tytuły najpierw w klasyfikacji ogólnej, a następnie według tradycyjnego podziału.
I tak Mazurka Dąbrowskiego wysłuchali:
Jarek Czajka w klasie D - [AM-GH-S]
i Dominik Kotwasiński w klasie B - [SH].
Marzena Głażewska zajęła II miejsce w klasie C - [AM-GH-S].
W klasyfikacji generalnej Dominik pokonał nawet zaprzęg eurodogów i greysterów, a Marzena dwa zaprzęgi huskich.
W Mistrzostwach startował również Janusz Pokrywka. W klasyfikacji ogólnej był 24 na 30 zgłoszonych zaprzegów, i 11 w huskich.

20 kwietnia 2005 roku
UWAGA!!! Najbliższy trening klubowy w niedzielę - 3 KWIETNIA - został odwołany. Następny termin treningu - niedziela 10 kwietnia. Przepraszamy za zamieszanie.

2 kwietnia 2005 roku
NO I PO SEZONIE!
Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE WŚRÓD NASZYCH KLUBOWICZÓW JEST AŻ TRZECH ZWYCIĘZCÓW PUCHARU POLSKI MUSHER CUP SEZONU 2004/2005. ZA MIESIĄC NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W LUBLIŃCU NAGRODY I HONORY ODBIORĄ:
MARZENA GŁAŻEWSKA W KLASIE C2 (4 MALAMUTY: YOGI, DEA, NUKA, KAYA)
JAROSŁAW CZAJKA W KLASIE D2 (2 MALAMUTY: AMAR I JETTA)
DOMINIK KOTWASIŃSKI W KLASIE B1 (6 HUSKY: MORFEUSZ, EDEK, ANOUK, TAJGA, GASPAR, DUSZA)

CAŁKIEM NIEŹLE SPISYWAŁ SIĘ TEŻ JANUSZ POKRYWKA W KLASIE D1 (2 HUSKY: NISSAN I NOI), I W RÓŻNYCH KLASACH AREK BOGUSZEWSKI, PAWEŁ SZAFRANEK, MIŁEK HETNAŁ, MONIKA STAWOWCZYK I WALDEK STAWOWCZYK. WSZYSTKIM GRATULUJEMY I CZEKAMY NA NASTĘPNE SUKCESY!

14 marca 2005 roku
W kalendarzu pojawiły się zawody Leśna Maszeriada, organizowane w marcu, w okolicach Dzierżoniowa. Tymczasem Myślęcinek za pasem i Kubalonka zbliża się wielkimi krokami. Zainteresowanych wspólnymi treningami informujemy, że następny trening - 20 marca. Natomiast klubowicze proszeni są o opinie na temat lekkiego liftngu strony, który dostaliscie na skrzyneczki

2 marca 2005 roku
(Marzena z Kayą)Mamy Mistrzynię Polski w klasie C2!!! Została nią Marzena Głażewska biegnąca z malamutami: Deą, Yogim, Nuką oraz Kayą na ostatnich zawodach w Korczewie. Marzena wygrała tym samym Memoriał Wiesława Zapolskiego, zmarłego pół roku temu doświadczonego maszera i malamuciarza z Warszawy, a także nadal utrzymuje się na I pozycji w Pucharze Musher Cup.
Inni zawodnicy, chociaż nie bez przygód na trasie, również wrócili na tarczy: Jarek Czajka, był II w klasie D2, Dominik Kotwasiński - III w klasie B1, Paweł Szafranek - V w klasie bikejoring, a Janusz Pokrywka - 6 w klasie D1.
Następne zawody: Myślęcinek, a potem - Kubalonka, czyli finał Pucharu Musher Cup. Wyniki jak zwykle są dostepne w kalendarzu.

17 luty 2005 roku


Klubowa ekipa już po zawodach w Sopocie. Trasa ekstremalna, nie obyło się bez wypadków, stłuczeń, połamanych wózków i obojczyków. Ale było nieźle ;-) Wyniki już na stronce...

24 stycznia 2005 roku


Witamy serdecznie w Nowym Roku! Wataha jest już po świąteczno-sylwestrowym obozie treningowym w Nowych Leśnych Bohaterach oraz po pierwszych tegorocznych zawodach w Zieleńcu koło Dusznik. Wyniki prezentujemy jak zwykle tutaj na stronie. Na stronach kalendarza pojawiły się także wyniki z pozostałych zawodów - midów w Nowym Targu oraz sprintów w Jakuszycach. Pojawiły się też drobne korekty terminów zawodów - m.in. Mistrzostwa Świata IFSS Dryland 2005, odbędą się nieco później i w Lublińcu, a nie w Pomiechówku, jak informowaliśmy wcześniej. Polska Federacja Sportu Zaprzegowego Psów Ras Północnych natomiast zdecydowała, że dopisze do kalendarza sprinty 12-13 marca w Jakuszycach, czyli w tym samym czasie co Kubalonka, na której część watahowiczów trenowała podczas minionego weekendu.
Poza tym do klubu na dobre dołączyło dwoje nowych klubowiczów - Marzanna i Paweł wraz z malamutem - Vento.

18 stycznia 2005 roku


Uwaga! Został zmieniony termin zawodów na Kubalonce. Szczegóły jak zwykle są tutaj - w kalendarzu.

13 grudnia 2004 roku


(Szimi w Korabiewicach)Watahowa rodzina powiększa się i to o WILCZYCĘ SZIMI. Łódzki Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy wraz z Dogomaniakami z Dogolandii został jej wirtualnymi, adopcyjnymi rodzicami!!! Szimi jest młodą waderą, która przebywa w Schronisku w Korabiewicach niedaleko Skierniewic w Puszczy Mariańskiej. Inni kluboiwcze dodatkowo partycypują również w kosztach utrzymania innych piesków m.in. młodego huskiego i kundelków. Więcej o Szimi znajduje się w dziale Wilki oraz na stronach schroniska w Korabiewicach.
Wszystko zaczęło się kilka dni temu od poszukiwań domu dla przebywającego tam zaprzęgowca. Po sprawdzeniu schroniska, które ma bardzo dobrą opinię w środowisku, Leszek z Dogolandii wpadł na pomysł utworzenia V.A.C - Virtual Adoption Community - Społeczności Adopcji Virtualnej. Pierwszą członkinią społeczności została Ewa (ewaka), nasza klubowiczka, wkrótce potem dołączyła do nich również Monika (Manu) i kilkanaście osób z forum Dogomanii oraz większość naszych klubowiczów. W ciągu kilku dni udało sie nam zorganizować akcję wirtualnych adopcji dla kilkunastu już zwierząt ze schroniska w Korabiewicach. Głównym celem V.A.C jest składanie się na utrzymanie poszczególnych zwierząt przebywających w schronisku, czyli zostanie ich wirtualnymi rodzicami, i w miarę możliwości - również poszukiwanie im godnego domu. Wspomóżcie bezdomne futra!!!
Więcej o V.A.C, jak wygląda adopcja, gdzie można o tym przeczytać:
Info o V.A.C
Dogolandia
Schronisko, adopcje, donatorzy
PS. Dołączcie się do naszej akcji.

13 grudnia 2004 roku

Klubowa ekipa powróciła już ze Świerklańca, wyjazd pomimo kilku nieprzyjemnych chwil zakończył się dla wszystkich sukcesem i wszyscy zawodnicy utrzymują sie w czołówkach swoich klas w Pucharze Musher Cup. Wyniki są już na stronach Watahy, ale i tak jest się czym chwalić - Dominik - II miejsce w klasie B1, Jarek - III miejsce w klasie D2, Janusz - III miejsce w klasie D1, Miłek - VIII miejsce w velo, Waldek - VIII miejsce w klasie D3 i Paweł - X miejsce w skandynawce. Świetnie spisali się też nasi juniorzy, ale o ich wynikach napiszemy za kilka dni na stronie - JUNIORZY poświęconej tylko im.

13 grudnia 2004 roku


Najbliższy treningi klubowy - w niedzielę - 5 grudnia w Tuszyn-Lesie. Spotkanie jak zwykle - na leśnym parkingu 50 metrów za barem Poziomka (wylot z Łodzi w kierunku południowym). Zainteresowanych, którzy chcieli się spotkać z nami, informujemy, ze spotykamy się około godz. 9 (z minutami ;-).

3 grudnia 2004 roku


Wilcze Echa znowu zadziwiły. Klub Extreme przygotował chyba najlepsze i z pewnością NAJWIĘKSZE jak dotychczas zawody psich zaprzęgów. Na listach startowych znalazło się ponad 160 zawodników z obu federacji, a i tak kilka osób jeszcze nie dojechało! Doskonale przygotowana trasa, świetna organizacja, żadnych uchybień, protestów, zdrowa rywalizacja i przyjemna atmosfera. Świetny wieczór maszera, pyszna grochówa, piękne dyplomy, medale i bogate worki z prezentami. To jednak nie było najważniejsze. Konkurencja w każdej klasie była przeogromna i liczyła się kazda wywalczona sekunda. Z klubowych zawodników najlepiej spisała się Marzena Głażewska, której tym razem jako jedynej z nas udało się stanąć na podium (III miejsce w klasie C2)!!! Pomimo wypadku pierwszego dnia, ostatecznie na V miejscu w klasie B1 zawody ukonczył też Dominik Kotwasiński. Jarek Czajka, który z powodu wypadku jednej z suń nie mógł startować z własnymi psami, uplasował się na VII miejscu w klasie D2. Ostro walczył też w mocno obsadzonej klasie skandynawskiej - Paweł Szafranek z debiutującym Hornetem (XI miejsce) oraz Monika Stawowczyk w klasie velo (XV miejsce). Wyniki moze nie są najlepsze, ale na tak zorganizowanych zawodach nawet ostatnie miejsce cieszy ;-). Grunt to dobra zabawa! Wyniki są już na naszych stronach. NASTĘPNE ZAWODY DO KTÓRYCH SIĘ PRZYGOTOWUJEMY - ŚWIERKLANIEC.

Opóźniliśmy się nieco z aktualizacją tegorocznej galerii z zawodów, ale zapewniamy że serwis zdjęciowy z każdych zawodów jest, jeno sił do wysyłki brak ;-)

30 listopada 2004 roku


Sezon w pełni. Kolejne zawody za nami. Pomimo wielu przeciwności losu, wypadków, śnieżycy, huraganu część z nas dotarła szczęśliwie na zawody do Prochala. Nie było wody, prądu, drzewa wyrywało z korzeniami, ale zawody się odbyły i było jak zwykle świetnie! Prochalowa wolna amerykanka, i jego umiłowanie do improwizacji cieszyło prawie wszystkich. Trasa była prawdziwie ekstremalna: śnieg, lód, śliska trawa, mordercze zjazdy i podjazdy - kto przeżyło może spokojnie nazywać się bohaterem i szczęściarzem. Jako klub wystawiliśmy tradycyjnie kilku zawodników - w klasie velo zmagał się Miłek Hetnał (VI miejsce), W D2 - Jarek Czajka (I miejsce), w pulce - Paweł Szafranek (V miejsce, była duża szansa na podium, ale Cheena zawiodła drugiego dnia), w D1 - Janusz Pokrywka (II miejsce), oraz w B1 - Dominik Kotwasiński (I miejsce) i w skandynawce - MIchał Lewandowski (VIII miejsce).
Świetnie spisali się też nasi juniorzy: Karolina Pokrywka (I miejsce w swojej klasie), Wojtuś Hetnał (II miejsce w swojej klasie), Ania Hetnał, Małgonia Hetnał oraz Justynka i Weronika Czajka i Kordian od Szafranków. Wyniki już na stronie.

22 listopada 2004 roku


Właśnie powrócilismy ze świetnych zawodów "Śladem ślężańskiego mnicha", które już po raz drugi organizował Henio Marzec wraz z klubem Sfora - w Sobótce. Na tej bardzo trudnej trasie wystawiliśmy sześć ekip. Najwyżej na podium - na drugim miejscu stanęli Arek Boguszewski - który w tym roku startuje w Pulce, oraz Dominik Kotwasiński w klasie B1. Trzecie miejsce w klasie C2 zajęła Marzena Głażewska, a w klasie D2 - Jarek Czajka. W mocno obsadzonych klasach VD - Monika Stawowczyk zajęła 4 miejsce, a w D1 na piątym miejscu znalazł się Janusz Pokrywka. Wyniki można poznać tutaj. W najbliższych dniach silna ekipa wybiera się także na IX Zawody o Złoty But na Radocką Górę.

Poza tym mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: do PUCHARU MUSHER CUP ZALICZANE BĘDĄ RÓWNIEŻ STYCZNIOWE ZAWODY W SOPOCIE, W ŚWIERKLAŃCU ORAZ ZAWODY W MYŚLĘCINKU. W ten sposób już prawie 80% organizatorów zawódów w tym sezonie dołączyło do Pucharu ponad podziałami. W kalendarzu pojawiło się też kilka nowych propozycji zawodów sprinterskich.

15 listopada 2004 roku


Na stronie pojawił się regulamin nowego Pucharu - Musher Cup. Można go przeczytać tutaj

4 listopada 2004 roku


Uwaga! Zostały naniesione zmiany w kalendarzu zawodów średniodystansowych, zaktualizowaliśmy terminy zawodów w Nowym Targu oraz w Jakuszycach, które też się zmieniły.

30 października 2004 roku


Uwaga! Zawody - IX Złoty But dołączył do cyklu Pucharowego Musher Cup. W związku z tym zmieni sie nieco klasyfikacja klas. Nie bedzie tym razem - TYPOWO PROCHALOWA, tylko standardowa.;-))) Staramy się też ustalić dokładną datę zawodów w Nowym Targu, bo różne źródła podają odmienne daty - przełomy grudnia/stycznia oraz przełom stycznia/lutego. Niebawem wyniki dochodzenia. Tymczasem wraz z klubowiczami przygotowujemy się do następnych zawodów. W tym roku wybieramy sie jeszcze do Sobótki, na Wysoką, do Lublińca, Świerklańca i Jakuszyc. Co po Nowym Roku - jeszcze uzgadniamy, bo jest w czym wybierać. Tym bardziej, że część z nas zamierza wybrać się również na jakieś wyscigi średniodystansowe, a niektóre odbywają się w tym samym czasie, co sprinty. W sobotę na stronie pojawią sie najnowsze nasze fotki z treningów, także tego dzisiejszego.


30 października 2004 roku


W kalendarzu zmiany: Zawody w Świerklańcu przełożone na grudzień, a dodatkowo zamieszczamy szczegółowsze info o Sobótce i Lublińcu


20 października 2004 roku


W kalendarzu pojawiła się informacja o nowych zawoadach w średnim dystansie - Nowy Targ


15 października 2004 roku


W kalendarzu znowu przybyło informacji, a nam przybyło nagród. Z Czerniawskiej Maszeriady Dominik przywiózł puchar za I miejsce w klasie B. Wyniki są już na naszej stronie, a fotoreportaż zarówno z Lubieszowa jak i Świeradowa-Czerniawy już wkrótce!


11 października 2004 roku


Uwaga, do kalendarza zawodów zostały dodane zawody w Świerklańcu organizowane w połowie stycznia przez klub Husky Fan z Katowic. Jurek Prochal rozesłał już też zaproszenie na swojego, dziewiątego już "Złotego Buta". Wiecej informacji o kalendarzu i poszczególnych imprezach, jak zwykle w dziale zawody.


6 października 2004 roku


A więc...
Właśnie pokazał się kalendarz PFSZPRP. W dziale zawody jest już więc prawie pełen kalendarz na nadchodzący sezon. Pozdrawiamy

1 października 2004 roku


Sezon zaprzęgowy rozpoczęty!
Część watahowiczów zainicjowało go na II Jesiennym Crossie w Dziergowicach - Lubieszowie organizowanym przez Tomka Radłowskiego. W barwach Watahy wystartowali: Monika Stawowczyk (3 miejsce bikejoring kobiet), Waldek Stawowczyk (3 miejsce canicross mężczyzn), Miłek Hetnał (8 miejsce bikejoring mężczyzn) oraz Ania Hetnał (2 miejsce canicross dzieci starszych). Na najwyższym podium staneli też najmłodsi watahowicze - przyszłość naszego canicrossu - zarówno Wojtuś Hetnał jak i Gosia Hetnał (w kategorii trzylatków) zajeli PIERWSZE MIEJSCA!. Fotoreportaż z zawodów - niebawem na naszych stronach. Wszystkim z całego serca - wielkie gratulacje!. Druga część watahowiczów trzymała kciuki w gajówce Zawadzkich, gdzie przez dwa dni trenowaliśmy w cudownych okolicach. Wyniki z Lubieszowa znajduja się już w reaktywowanym na nowy sezon dziale - Zawody.Uwaga dla klubowiczów - są nowe informacje na naszej ścianie płaczu.

22 września 2004 roku


Hurra po raz drugi!!!!
Miniony weekendy okazał się nad wyraz szczęśliwy dla naszej klubowiczki Marzeny Magdziarek-Pokrywki. Pisalismy juz o świetnych wynikach na sobotniej wystawie, ale równiez w niedzielę, na krajowej wystawie w Chorzowie - jej psy ROZBIŁY BANK PO RAZ DRUGI! Blacky - Arktogea Don Corleone - znowu otrzymał tytuł Zwycięzcy Młodzieży oraz 3 lokatę w BIS Junior, natomiast tytuł Best In Show przypadł w udziale Rudej - Godnej z Coyoacan FCI, również nalezącej do Marzeny. Wrócila więc do Łodzi z dwoma BIS-ami, dla obydwu wystawianych psów ;-) Jeszcze raz gratulujemy !!!!

13 września 2004 roku


Uwaga
Przyszły nowe zaproszenia na zawody w tym sezonie. Więcej szczegółów w dziale zawody.

11 września 2004 roku


Hurra!
Prawdziwy sukces klubowych psów na dzisiejszej Krajowej Wystawie Psów Zaprzęgowych w Świerklańcu - Chorzowie! Wśród Syberian Husky Arktogea Don Corleone ("Blacky") Marzeny Magdziarek - Pokrywki zgarnął dosłownie wszystko, co mógł i to na swojej pierwszej w życiu wystawie! - Zwycięstwo Młodzieży, BOB, BIS Junior, nagrodę za najlepszy ruch oraz Best In Show!
Z kolei Godna z Coyoacan ("Ruda") należąca do tej samej właścicielki - w klasie championów zdobyła 1 lokatę oraz CWC i tytuł Najlepszej Suki w Rasie.
W Malamutach tez nam poszło całkiem nieźle. Vivat Amar Huk Amarok Anet i Jarka - wygrał klasę Championów, a dwa psy z zaprzegu Arka i Marzeny dostały oceny doskonałe i drugą lokatę. Są to Happy Legenda Północy w klasie młodzieży oraz Kayashuta Saukenuk w klasie otwartej. Torrik Sausimayok Izy i Jacka ukończył wystawę również z oceną doskonałą - na 4 lokacie. Gratulujemy!

11 września 2004 roku


Witamy serdecznie,
pragniemy poinformować, że zostały poczynione pewne zmiany na naszej stronie www. Przede wszystkim - UWAGA!!! NA NASZEJ STRONIE ZOSTAŁ ZAINSTALOWANY CZAT. Możemy więc ze sobą rozmawiać on-line na ogólnej linii lub w pokojach prywatnych. Jeżeli mają państwo do nas jakieś pytania, można za pomocą mejli podanych w "klubowiczach" umówić się z nami na pogawędkę na czacie.
Dołączyliśmy też stronę wilczą - na razie jest na niej bardzo wyczerpująca publikacja o wilczych hybrydach.
Zapraszamy także na stronę o naszym sponsorze, gdzie podane są informacje o karmie, którą futrujemy nasz zaprzęgowce.
Zainstalowane zostały również banery na nową bazę adopcyjną o zaprzęgowcach.
Zmiany zostały też poczynione na stronie o sporcie zaprzęgowym, gdzie pojawiły się regulaminy wyscigów obu federacji do pobrania, a także wyjaśnienie rodzajów klas zaprzęgowych.
Zmodyfikowalismy też stronę o zawodach. Ubiegłoroczny kalendarz jest teraz podstroną, a strona główna zawiera informacje o zblizających się imprezach zaprzęgowych i wyścigach.
Został też zrobiony porzadek z angielską wersją naszej www i linkami, które były źle zainstalowane. Stron przybywa, ale też i wiele wygasa. Gdyby ktoś trafił na nieaktywny link - to prosze dać nam znać, bedziemy zaznaczać przy linku, że jest nieaktywny lub czasowo nieaktywny, żeby inni nie tracili czasu na niepotrzebne ładowanie stron. W miarę możlwiości bedziemy sprawdzac co się dzieje z daną stroną, czy jest gdzieś przeniesiona czy w ogóle zlikwidowana.
Małe zmiany sa w ogłoszeniach i klubowiczach.

31 sierpnia 2004 roku


A teraz trochę znów tych gorszych. Niestety, z powodu wycofania się w ostatniej chwili sponsora naszych zawodów - tegoroczne zawody w uciągu psów zaprzęgowych w Łodzi - nie odbędą się. Mętlik zmian personalnych, a wraz z nim zmian "priorytetów" firmy Stabill zaprzepaścił nasze nadzieje na Stabill Weight Pulling 2004. Ot, znak czasu.... Wszystkich, których zapraszaliśmy - przepraszamy, a tym którzy trzymali kciuki - dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy, dopóki znów czegoś nie zorganizujemy....

29 sierpnia 2004 roku


Dobre nowiny!
Nasza watahowa rodzina powiększyła się własnie o dwa nowe, trzymiesięczne malamutki!!! Aria z hodowli Tomka Radłowskiego dołączyła od pięciu mamutków Arka i Marzeny, a wrockowy Hornet zamieszkał z Martą, Pawłem i Cheeną.

7 sierpnia 2004 roku


(Bohun Huk Amarok)Odszedł od nas i od swoich psich przyjaciół kolejny mamutek - Bohun - podpora i wielka nadzieja Szafrankowego zaprzęgu. Po krótkiej, ale męczącej chorobie merda teraz bez bólu swoim psim ogonkiem zza Tęczowego Mostu i wyje do nas swoim cienkim głosikiem. Wierzymy, że bryka tam teraz szczęśliwy po psiej łące z innymi naszymi mamutkami.


Martuś, Paweł i Cheena - jesteśmy z Wami...
Auuuuuuuuuuuuuuuuuu............

26 lipca 2004 roku


Witamy serdecznie i informujemy, że na naszej stronie www pojawiło się kilka aktualizacji. Nasz serwis wzbogacił się m.in. o:
- aktualizację klubowiczów i wypis władz klubowych
- aktualizację listy adresowej klubów i dodanie nowych klubów
- wyniki z Dusznik, Jakuszyc i Kucob
- galerię z Kucob oraz uciągów a także pojedyncze fotki przesłane przez was z Sobótki, Dziergowickiego crossu, Lublińca, Wysokiej i Sopotu.
- nową linkownię
- nowe ogłoszenia!!!!!!!!! - UWAGA - SZCZENIAKI!!!!
- powstała też strona indeksowa z informacją o preferowanej rozdzielczości, która umożliwia oglądanie strony w całości
- powstały tez trzy zupełnie nowe podstrony:
- jedna z zycia PZSPZ - na razie jest statut
- strona o sponsorach
- strona o Stabill Weight Pulling jako przypomnienie ubiegłorocznej imprezy i zapowiedź tegorocznej

26 maja 2004 roku


W zakończonych w sobotę o północy Międzynarodowych Zawodów w Uciągu Psów - II Nadodrzański Pulling w Dziergowicach suczka Cheena Pawła i Marty Szafranków (AM) zdobyła 3 miejsce w swojej klasie!!!! W roli komentatora ponownie świetnie sprawdził się nasz klubowy kolega Jacek Zawadzki.

24 maja 2004 roku


Na 29 maja w okolicach Grotnik i Chociszewa reprezentacja Watahy została zaproszona na doroczną Majówkę Rotariańską organizowaną przez łódzki oddział Rotary Club. Będzie to impreza charytatywna na rzecz i z dzieciakami z jednego z łódzkich domów dziecka. Po krótkiej prezentacji dokonań i działalności klubu odbędzie się pokaz psich zaprzęgów, a dla dzieci - przejażdżki pulką i zaprzęgiem z maszerem.

19 maja 2004 roku


W piątek, 21 maja w jednej z piotrkowskich szkół nasz klub weźmie udział w pokazie dogoterapeutycznym prowadzonym według autorskiego planu przez naszą klubowiczkę Martę Szafranek, pedagoga specjalnego. Impreza odbędzie się z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli.

15 maja 2004 roku


24 kwietnia 2004 w siedzibie POZSSPZ w Pomiechówku odbyło się spotkanie założycielskie Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, w których uczestniczył także nasz klub. Spotkanie trwało ponad 8 godzin i zgromadziło 26 klubów zajmujących się psimi zaprzęgami. Zgromadzeni uznali, że według ich najlepszej wiedzy stanowi to 80% wszystkich klubów w Polsce, w związku, z czym zebrani na Sali są władni zainicjować tworzenie nowego związku na bazie dwóch istniejących federacji oraz pozostałych niezrzeszonych w nich klubów. Wybrano przewodniczącego komitetu założycielskiego, którym został Henio Marzec. W zebraniu uczestniczył przedstawiciel Polskiej Konfederacji Sportu pan Zbigniew Kaliński. Uchwalono statut i powołano komisje mające za zadanie opracować założenia organizacyjne przyszłego związku. Kolejny zjazd związku odbędzie się 19 czerwca. Wtedy wyłoniony zostanie zarząd, doprecyzowany zakres działania związku i jego ramy organizacyjne, określony zostanie obszar działania związku, zasady licencjonowania zawodników, przynależność do organizacji międzynarodowych itp. W związku z tym na naszej witrynie powstała specjalna podstrona, na której informować będziemy o działalności nowego "ciała" w polskim sporcie. Jak na razie - będzie to statut PZSPZ, w którym zaznaczamy, jeszcze mogą nastąpić drobne poprawki. Nowy związek jest jedynym reprezentantem polskiego sportu psich zaprzęgów w kraju i poza jego granicami.

30 kwietnia 2004 roku


Wróciliśmy juz Kucob! Nasz klub został tam uhonorowany za najliczniej obsadzoną ekipę! Wystawiliśmy w sumie 10 zawodników, w tym jednego podwójnie! Wielokrotnie staliśmy też na podium. Najwyższe zajęli: Marzena Głażewska (C2) i Grzegorz Liszka (bikejoring), na drugim stopniu stanęli też: Dominik Kotwasiński (B) i ponownie Grzegorz Liszka (D), na trzecim miejscu uplasowali się z kolei Jarosław Czajka (D2), Waldek Stawowczyk (D) i Miłosław Hetnał (bikejoring). W zawodach dzielnie brali tez udział Jacek Zawadzki (bikejoring z AM - Ohmane), Janusz Pokrywka (D1 z Nissanem i Noiem), Paweł Szafranek (C1 - z haszczakiem Reyem i dwoma AM - Cheeną i Bohunem !!!) oraz Arek Boguszewski (skandynawka z AM - Chero). Wyniki i fotoreportaż na stronie juz wkrótce razem z zapomnianymi wynikami z Jakuszyc. Było ognicho, kociołek i nowy piesek w klubie, ktory zamieszkał u Miłka a zwie się Katia.. Oj, działo sie działo.... A nagroda zdobyta za najliczniej obsadzoną ekipę zostanie przekazana do łódzkiego schroniska dla zwierząt.

20 kwietnia 2004 roku


Ekipa Watahy przygotowuje się do nieoficjalnego zakończenia tegorocznego sezonu na sympatycznych zawodach organizowanych przez Olę Kajewską i Tomka Radłowskiego z klubu Cze-Mi. Zawody odbędą się w Kucobach koło Olesna w woj. opolskim. Na dzień dzisiejszy w zawodach wystartuje nastepująca obsada ;-)) m.in. Marzena Głażewska, Jacek Zawadzki, Dominik Kotwasiński, Janusz Pokrywka, Jarek Czajka, Waldek Stawowczyk, Paweł Szafranek, Miłek Hetnał i Grzesiek Liszka. Obsadzimy m.in. klasę C2, B, D, D1, D2, skandynawkę i velo.

4 kwietnia 2004 roku


Został uaktualniony kalendarz wyscigów w kwietniu i dodana lista polskich klubów zaprzegowych. Jeżeli są na niej jakies błędy prosimy o kontakt z webmasterem.

4 kwietnia 2004 roku


Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu zebrania załozycielskiego Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów. O zmianie terminu postanowił Dyrektor Biura Organizacji i Rozwoju Sportu - pan Marian Rudnik na wczorajszym spotkaniu w siedzibie Polskiej Konfederacji Sportu . Zebranie odbędzie się dnia 24 kwietnia 2004 w siedzibie POZSSPZ w Pomiechówku, ul. Kilińskiego 1 (Gminny Ośrodek Kultury) o godzinie 12.00. W zebraniu będzie uczestniczył przedstawiciel Polskiej Konfederacji Sportu pan Zbigniew Kaliński.

26 marca 2004 roku


Podczas minionych zawodów w Jakuszycach, kończących tegoroczny sezon zaprzęgowy nasi zawodnicy byli niezawodni. Dominik Kotwasiński zajął I miejsce w klasie C3, a Arkadiusz Boguszewski IV miejsce w klasie C2. Tym samym roztrzygnęła się już klasyfikacja końcowa Pucharu Polski. Dominik zajał w niej II miejsce, a Arek III, każdy w swojej klasie. Gratulacje prosze składać na ręce zawodników. Koperty mile widziane ;-)) Wyniki i fotoreportaż juz niebawem na stronie.

15 marca 2004 roku


Podczas ostatniej aktualizacji strony, dodana została galeria wszystkich zawodów mijającego sezonu, a także lista wyników zawodników klubu.

12 marca 2004 roku


Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy WATAHA przygotowuje się do zawodów w Jakuszycach, kończących tegoroczny sezon PFSZPRP. Zawody będące finałem Pucharu Polski oraz finałem Pucharu Europy odbędą się 12-14 marca. Jak na razie, po 9 zawodach zawodnicy naszego klubu w Pucharze Polski zajmują: Arkadiusz Boguszewski - I miejsce w klasie C2, a Dominik Kotwasiński - III miejsce w klasie C3.

12 marca 2004 roku


Na Mistrzostwach Polski PFSZPRP w Cisnej Dominik Kotwasiński z naszego klubu razem z psami: Morfeuszem, Edkiem, Anouk i Tajgą zdobył tytuł Vicemistrza Polski w klasie C3.

16 lutego 2004 roku


Powstaje Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Oto treść listu otrzymanego przez wszystkie Polskie Kluby.

Ul.Kilińskiego 1                                                                                                Pomiechówek, 02 lutego 2004
05-180 Pomiechówek
Adres do korespondencji:
Ul. Przytorowa 14
05-180 Pomiechówek
tel.: (48 22 ) 7854478
                                                                                               Łódzki Klub Przyjaciół
                                                                                               Wilków i Psów Północy
                                                                                               "WATAHA"

Szanowni Koledzy,

z ogromną satysfakcją pragnę poinformować, iż dziedzina sport psich zaprzęgów została wpisana na listę dziedzin i dyscyplin , w których mogą działać polskie związki sportowe (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 pażdziernika 2003 roku, Nr 193, poz. 1888).
W skład dziedziny wchodzą następujące dyscypliny sportu : wyścigi psich zaprzęgów, pulka i skijoring, canicross, bikejoring.
W dniu 28.01.2004 w Pomiechówku, w siedzibie Polskiego Otwartego Związku Stowarzyszeń Sportu Psich Zaprzęgów i z jego inicjatywy odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządów : Polskiego Otwartego Związku Stowarzyszeń Sportu Psich Zaprzęgów i Polskiej Federacji Sportu Zaprzęgowego Psów Ras Północnych, w którym wzięli udział :
Małgorzata Szmurło , Anna Wodzińska i Anna Bajer (ze strony POZSSPZ) oraz Jarosław Dobas , Andrzej Wilczopolski i Grażyna Ekwińska (ze strony PFSZPRP).
Na zebraniu tym uzgodniono zwołanie zebrania założycielskiego Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.
Zebranie odbędzie się dnia 27 marca 2004 w siedzibie POZSSPZ w Pomiechówku, ul. Kilińskiego 1 (Gminny Ośrodek Kultury) o godzinie 1200. Kluby zainteresowane przystąpieniem do Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów winny wydelegować na ww zebranie 2 (dwóch) przedstawicieli posiadających pisemne pełnomocnictwo do reprezentowania Klubu na tym zebraniu, aktualny (nie starszy niż 3 miesiące) wyciąg z rejestru sądowego lub rejestru starostwa powiatowego oraz pieczątkę Klubu.
Proponowany porządek dnia:
1. wybór prowadzącego zebranie
2. wybór komisji mandatowej
3. weryfikacja dokumentów klubów przez komisję mandatową i przyznawanie mandatów
4. wybór Komitetu Założycielskiego Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów oraz wybór komisji:
- statutowej
- ds. opisu dziedziny i dyscyplin sportu oraz danych o organizacji , zasięgu i potencjale dziedziny sportu ( zasięg i pole działania Związku)
- ds. licencji klubów i 2-stopniowego systemu eliminacji do finałów ogólnopolskich
- ds. organizacji międzynarodowych i przynależności do organizacji międzynarodowych
- ds. warunków organizacyjno-materialnych
- wnioskowa
5. ustalenie terminów realizacji zobowiązań Komitetu Założycielskiego i poszczególnych komisji.

Z poważaniem
Anna Wodzińska
POZSSPZ Wiceprezes

12 lutego 2004 roku

(powrót do strony głównej)


(20kB)