WATAHA - KLUB PRZYJACIÓŁ WILKÓW I PSÓW PÓŁNOCY - ŁÓDŹ
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).
STRONA GŁÓWNA    Z OSTATNIEJ CHWILI    ZAWODY: KALENDARZE I WYNIKI    KLUBOWICZE    STATUT I WŁADZE    JUNIORZY    DOŁĄCZ DO NAS    SPORT ZAPRZĘGOWY    CZAT    POKAZY    DOGOTERAPIA    WATAHA: LICZBY I OSIĄGNIĘCIA    FOTOGALERIA    OGŁOSZENIA    LITERATURA    WATAHA NA WESOŁO    WILKI    NASI SPONSORZY    400 ZAPRZEGOWYCH LINKÓW    KLUBY I ORGANIZACJE ZAPRZĘGOWE   PZSPZ   KONTAKT   

Mistrzostwa Polski WITÓW/k. Piątku 9-10 listopada
PUCHAR POLSKI WATAHA CUP 2012 WITÓW/k. Piątku 24-25 listopada - VI WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
WITÓW/k. Piątku 12-13 listopada - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP 2007 - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 24-25 listopada - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
MISTRZOSTWA POLSKI DRYLAND 2006 - ŁÓDŹ PROPAC CUP 8-10 grudnia - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW
PUCHAR POLSKI PROPAC CUP2006 - ŁÓDŹ-ARTURÓWEK 8-9 kwietnia - WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

(5kB)
Z OSTATNIEJ CHWILI
(5kB)
(16kB)1 czerwca 2013 roku w Bronisinie odbyło sie Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. Skład zarządu się nie zmienił, sprawozdanie i uchwały są dostępne w kanale dla klubowiczów.

13 lipca 2013 roku
Kochani! Już za miesiąc kolejne wyścigi przez nas organizowane! Ponownie zapraszamy do Witowa, tym razem na wyścigi rozgrywane w randze Pucharu Polski oraz Ligi Zaprzęgowej PZSPZ. Zapraszamy do odwiedzenia specjalnych podstron poświęconych tylko naszym zawodom. Zapraszamy zawodników i widzów!

23 października 2012 roku
10 października na Facebooku, powstał profil naszego klubu, ma on na celu popularyzację Klubu i jego idei. Zapraszamy na profil Watahy na FB
Paweł


10 października 2012 roku
Miło nam oznajmić że jednym z delegatów PZSPZ na Wjazd Walny WSA (World Sleddogs Association) 22 września Austria została nasza klubowiczka Monika Stawowczyk. Życzymy pomyślnych i konstruktywnych obrad i pomyślnego załatwienia wszystkich spraw.

17 września 2012 roku
Zachęcamy do lektury najnowszego artykułu o naszym mistrzu, Waldku Stawowczyku!
ARTYKUŁ

26 kwietnia 2012 roku
Kochani, i kolejna znakomita wiadomość!!
Na Mistrzostwach Świata WSA w Zubercu (23-26.02.2012) Waldek Stowowczyk po raz kolejny zdobył mistrzostwo świata w D2 i C2. Jesteśmy dumni z naszego klubowicza za nieprawdopodobną wysoką formę jego i jego psów oraz upór z konsekwencją w dążeniu do celu.
Dzięki Ci Waldek!
Paweł

26 lutego 2012 roku
Kochani, dobra wiadomość.
Nasz wniosek o dotację na zawody Pucharu Polski w listopadzie 2012 znalazł się na:
Lista ofert, które zostały zweryfikowane pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego w obszarze kultury fizycznej i sportu w 2012 roku:
Lista konkursowa

Otrzymaliśmy dotację w wysokości 6000 zl, a poza tym nasz wniosek został oceniony bardzo wysoko, otrzymał 90%.
Wielkie brawa dla wszystkich którzy przyczynili się do jego powstania, w tym szczególne wyrazy uznania dla Klaudii G i Tomka Ś.
Życzę Wam udanych ferii zimowych.
Paweł

2 lutego 2012 roku
18 stycznia, w godzinach rannych sprzed Szkoły Podstawowej w Piątku odjechała grupa 25 dzieci-laureatów naszego konkursu "Mój przyjaciel pies". Nagrodzeni pojechali do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Transport i wejściówki fundowała Wataha. To chyba znak, że właśnie zakończyliśmy zawody...
Więcej (wraz ze zdjęciami) można przeczytać w dziale aktualności na http://www.gminapiatek.pl/
A oto list z podziekowaniami dla WATAHY.

21 stycznia 2012 roku
Sezon zimowego ścigania rozpoczęty! Klubowicze Watahy zainaugurowali go na czterodniowym wyścigu Border Rush w Jakuszycach, wymyślonym i konsekwentnie organizowanym przez Radka Ekwińskiego. Cieszymy się, i było to dla nas wielkie wyróżnienie, że w tym roku jako klub mogliśmy w pewnym, bardzo minimalnym stopniu, ale jednak, pomóc przy współorganizacji imprezy. Na Border Rushu wystartowało w sumie czterech zawodników klubu, jeden w midzie - weteran tej imprezy Maciej Tomaszewski, zajął 6 miejsce w klasie nielimitowanej. Pozostała trójka ścigała się w sprincie, i tak Dominik Kotwasiński był 14 w klasie 6 psów, Waldek Stawowczyk 15 a Grzegorz Wydra - 19. Bardzo dzielnie sprawował się też duet Jacków - Sadyś i Karasiński, którzy najpierw zarządzali stake-outem, a potem przez cztery dni świetnie obstawiali najtrudniejsze miejsca na trasie, niejednokrotnie zbierając uznanie na dobrą robotę przez wielu maszerów.

18 stycznia 2012 roku
Wszystkiego, co najlepsze w 2012 roku, zdrowych psów, pięknych tras, nieprzetartych szlaków...
Paweł

30 grudnia 2011 roku
1) 10 grudnia spotkaliśmy się w gościnnej remizie OSP w Bronisinie na watahowej wigilii. Największe wrażenie robił fantastyczny Mikołaj rodem z "Kingsajzu".
Prócz życzeń i upominków dla dzieci był dodatkowy punkt programu. Prezes potraktował to zebranie poniekąd jak walne i wydobył z obecnych deklarację robienia kolejnych zawodów w listopadzie w Witowie.
2) W piątek 17 grudnia prezes otrzymał informację o trwającym konkursie dla organizacji pozarządowych na organizację imprezy sportowej.
Data końcowa skladania ofert 21 grudnia.
Ponieważ członkowie Watahy to ludzie kompetentni, profesjonalni i zdeterminowani, nie stanowiło problemu przeredagowanie poprzedniego wniosku w tym wyciągnięcie wniosków z poprzedniej imprezy . Więc w trybie alarmowym dokumenty zostały skompletowane i jutro zanosimy (konkretnie to ja) do Pani z Departamentu Sportu.
Z ploteczek mogę zdradzić że pan Marek Mazur ponownie zostanie honorowym patronem imprezy.
Paweł

21 grudnia 2011 roku
W miniony weekend, niespełna tydzień po naszych zawodach, do Mikołowa dotarła niestety, bardzo nieliczna reprezentacja klubu. W ramach Ligi Zaprzegowej wystartował dwukrotnie Łukasz Rakowski zajmując w sporej stawce świetną pierwszą lokatę zarówno w canicrossie jak i bikejoringu. Małgorzata Waczyńska, również w LZ, startowała w D1 (nie ukończyła) i SC1 - 2 miejsce.

22 listopada 2011 roku
I już po naszych zawodach! Dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział w zawodach a sponsorom, lokalnym władzom a także klubowiczom za pomoc przy ich organizacji.
Z racji obowiązków w zawodach wystartowała tylko nieliczna grupa watahowiczów, głównie te osoby, które potrzebowały startów do licencji lub do odnowienia licencji. Kolejno - Paweł Szafranek w B1 (dołączony z B2), Piotr Kaczmarek w bikejoringu, Arek i Marzena Boguszewscy w C2, Romek Witczak i Agnieszka Reczulska w canicrossie.

16 listopada 2011 roku
Cztery medale przywieźli z Międzynarodowych Mistrzostw Polski zawodnicy łódzkiego Klubu Przyjaciół Wilków i Psów Północy "Wataha", ścigający się ze swoimi czworonogami w zawodach psich zaprzęgów. Dwa z nich zdobył Waldemar Stawowczyk - złoty wybiegał w klasie C2 a brąz w D2. Złoto i tytuł mistrza Polski trafiło również w ręce Dominika Kotwasińskiego, który walczył o medal w klasie B1. Czwarty medal i II wicemistrzostwo Polski wywalczyła Agnieszka Morawiec, która pobiegła w klasie D1. Mistrzostwa Polski 2011 Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów odbyły się w miniony weekend w Lipuszu na Kaszubach. Teraz wystąpimy w charaterze organizatora i na najbliższy weeekend zapraszamy na zawody do nas.

7 listopada 2011 roku
Do grona sponsorów naszych wyścigów dołączyła firma A. Ziarko z Łodzi, dystrubutor karmy Sam`s field!

Strona świetnych karm

5 listopada 2011 roku
STARTUJEMY POWOLI Z NASZĄ STRONĄ NA ZAWODY!!!
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY NA WWW.WATAHA.INFO.PL/ZAWODY2011 PO SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAWODÓW. STRONA BĘDZIE SYSTEMATYCZNIE UZUPEŁNIANA O NOWOŚCI ZWIĄZANE Z ZAWODAMI.
Będzie nam miło znowu Was gościć. Obiecujemy fajną trasę, przyjazne wyścigom miejsce i dobrą zabawę. Dzięki naszym partnerom, sponsorom i dobrym duszom mamy nadzieję powrócić do dobrej tradycji sprzed kilku lat, kiedy to organizowaliśmy wyścigi dla Was.
A OTO PLAKAT WYŚCIGÓW

(403kB)

11 października 2011 roku
Na kolejną edycję zawodów klubowicze stawili się w nieco większym gronie niż tydzień wcześniej. 7 października na zawody do Zdunowic pojechała silna dziesięcioosobowa ekipa z sześciorgiem zawodników, którzy w sumie startowali dziewięć razy z całkiem dobrymi wynikami jak na początek sezonu i przygotowaniem do zimy części zawodników. I tak, dwa złota zgarnął tradycyjnie Waldek Stawowczyk (D2, C2) - w obu tych klasach ścigając się z m.in. z naszym klubowiczem Grześkiem Wydrą, który również stanął na pudle (2 miejsce w C2, 3 miejsce w D2). Dwukrotnie wystartowała również Agnieszka Morawiec, jadąc w bikejoringu z debiutującą na zawodach Lotką (2 miejsce) oraz sama debiutując w D1 z Morrisem i Argusem (3 miejsce), dodatkowo osiągając naprawdę świetne wyniki rokujące bardzo obiecująco na przyszłość. W D1 wystartował również Paweł Grabara (6 miejsce), natomiast Bartek Grabara, niestety, bez konkurencji - startował w klasie CCMJ. W B1 wystartował z kolei Dominik Kotwasiński, dopiero rozpoczynający treningi, w dodatku w osłabionym psim składzie, bez jednego kontuzjowanego psa, zajął 2 miejsce.

W tym samym czasie, w Józefowie koło Warszawy na zawodach GREY CUP w bikejoringu i canicrossie startowali: Łukasz Rakowski i Romuald Witczak. Łukasz dwukrotnie - raz w bikejoringu - zajmując miejsce na podium (3 lokata) oraz w canicrossie (4 miejsce). Tuż za nim, na piątek lokacie, uplasował się Romuald Witczak.
Wyniki obu zawodów na stronie.

(290kB)
fot. Monika Stawowczyk

11 października 2011 roku
Jesienny sezon drylandowy Watahowicze rozpoczęli 1 października na zawodach PP i LZ w Minikowie. Reprezentowali nas tam Przemek Kaźmierczak i Tomek Świątek, obaj w Lidze Zaprzęgowej. Przemek ze swoimi malamutami walczył dzielnie w D0 a Tomek w bikejoringu.
Wyniki na stronie.

6 października 2011 rokuDo zawodów w Witowie jeszcze kilka miesięcy, ale przygotowania do nich już trwają. Bardzo się cieszymy, że udało się zdobyć dofinansowanie do nich z konkursu organizowanego przez łódzki Urząd Marszałkowski na "wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Łódzkiego w obszarze kultury fizycznej i sportu w 2011 roku". Dzięki temu zawody na pewno będą mogły się odbyć.
Tymczasem przypominamy parę ujęć z zimowego treningu po lasach Witowskich, gdzie kilku naszych klubowiczów wraz z szefami: trasy i stake-out`u dokonywali "wizji lokalnej" :)
(386kB) (267kB) (305kB) (527kB)

19 lipca 2011 roku
Aktualizacja działu osiągnięcia.

11 lipca 2011 roku
Na ostatnim Walnym Sprawozdawczym zostały uchwalone m.in. poprawki do Statutu. Statut w nowym wydaniu jest dostępny już na stronie.

10 lipca 2011 roku
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolejna para naszych klubowiczów stanie niebawem na ślubnym kobiercu! 30 lipca 2011 roku sakramentalne "TAK" powiedzą sobie Małgosia Kurc i Karol Woźniak. Uroczystość zaślubin odbędzie się w Turku. Gratulujemy podjęcia słusznej :) decyzji i już teraz cieszymy się z Wami!

6 lipca 2011 roku
Nasz klubowicz Dominik Kotwasiński, dotyczas instruktor dyscypliny wyścigi psich zaprzegów, 27 czerwca br. obronił pracę dyplomową w Wyższej Szkole Trenerów Sportu na trenera II klasy. Kurs trenerski, który odbywał się jednocześnie w randze studiów podyplomowych ukończyło w sumie pięciu członków PZSPZ. To pierwsze takie uprawnienia w Polsce.

5 lipca 2011 roku
Z przyjemnością informujemy, że Wataha podjęła decyzję, że ponownie będzie organizować zawody. Zmieniamy jednak okolice - tym razem wyścigi odbędą się w zaprzyjaźnionej gminie Piątek - w lasach Witowskich. Termin to 12-13 listopada (długi weekend) i termin też został już zaakceptowany przez Zarząd PZSPZ. Niebawem na bieżąco będziemy uzupełniali informacje o zawodach na specjalnej podstronie. Podjęta już też jest decyzja, że strona klubu przejdzie gruntowny lifting. Do tego czasu aktualizowane będę więc głównie informacje tutaj w aktualnościach oraz na specjalnej stronie dla klubowiczów.

30 czerwca 2011 roku
23 czerwca 2011 zebraliśmy się w gościnnym "Leśnym Zakątku" we Fryszerce. Pogoda dopisała. Najpierw zebrał się Zarząd, kilka godzin później zaczęło się Walne. Niektórzy klubowicze mieli wesela, pilną pracę lub inne domowe/rodzinne zajęcia toteż wymagane quorum do zmiany statutu uzyskaliśmy o psi pazur. Tym niemniej udało się przeprowadzić zebranie, zmienić statut i porozmawiać o zawodach.
Tym razem niestety, z różnych przyczyn tylko garstka mogła nocować na miejscu. Wieczorem kino i spacer w księżycową czerwcową noc po lesie (Słowiki!!!). Smaku kiełbaski pieczonej w gorącym brzozowym dymie na wspólne śniadanko w piątek, ludzkie słowo nie opisze. Potem mały trening z psami i do domciu.
Niedługo w kanale sprawozdanie z posiedzenia Zarządu i z Walnego z kompletem dokumentów.
Nieco później na stronie nowy statut .

Paweł

26 czerwca 2011 roku

Ponownie mijający sezon okazał się świetny dla naszego najbardziej utytułowanego zawodnika, Waldemara Stawowczyka. Wraz ze swoimi psami zdobył on na śniegu wszystko co się właściwie dało: Mistrzostwo Austrii w C2 i D2, AlpenCup w C2 i D2, Mistrzostwo Europy WSA w C2, Mistrzostwo Świata FISTC w C2 i Mistrzostwo Polski w C2 i D2 :-) Bardzo gorąco gratulujemy!

12 marca 2011 roku

W dniu 05.03.2011w siedzibie klubu w Bronisinie Dworskim 7B odbyło się Nadzwyczajne Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków. Głownym powodem zebrania była rezygnacja z funkcji skarbnika Pawła Wojciechowskiego a także omówienie spraw i podjęcie decyzji o tym, czy klub w tym roku będzie organizował zawody czy nie. Nowym skarbnikiem została Agnieszka Morawiec. Protokół z Walnego jest na kanale klubowiczów.

10 marca 2011 roku

Przepraszamy za czasowy brak informacji. Strona Watahy będzie niebawem ponownie aktualizowana.

1 stycznia 2011 roku


(powrót do strony głównej)


(20kB)