Aktualności(67kB)


Witamy Serdecznie!

Już po raz piąty w historii mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Państwa na zawody psich zaprzęgów organizowane przez Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy WATAHA z Łodzi. Może nie mamy masy śniegu i typowego alaskańskiego klimatu, ale jest w Polsce wielu ludzi zarażonych od lat pasją biegania z psami(403kB) zaprzęgowymi. Ludzi, których pociągają sporty ekstremalne, obcowanie z dziką przyrodą czy specyficzny, pełen entuzjazmu i poświęcenia z obu stron - kontakt człowieka z psem. Mamy nadzieję, że wielu z nich odwiedzi nas w dniach 12-13 listopada 2011 roku, aby wziąć udział w kolejnej imprezie wyścigowej w ramach kalendarza Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów. Tym razem, po raz pierwszy zapraszamy was do malowniczej gminy Piątek, gdzie w lasach Witowa spotkamy się, aby pobiegać z naszymi psami.
Będzie więc okazja do ponownego spotkania się z tą oficjalną już dyscypliną sportu (a właściwie kilkoma jej odmianami - zaprzęgi, cannicross (bieg z psem), bikejoring (jazda z psem na rowerze), jej zawodnikami oraz setkami pięknych, uwielbiających biegać i spełniających się w zaprzęgach psów ras zaprzęgowych. Tych znanych jak syberian husky, alaskan malamute, pies grenlandzki czy samojed, ale także tych mniej znanych, stworzonych tylko do wyścigów sprinterskich - jak greystery, eurodogi czy alaskan husky.

Poprzednie imprezy, organizowane przez nas w latach 2003, 2006, 2007 i 2008 w Łodzi w Lesie Łagiewnickim i Arturówku (m.in. Mistrzostwa Polski i finały Pucharu Polski) odwiedzało około 8 tysięcy Łodzian. Były to prawie zawsze najliczniej obsadzone zawody w danym sezonie wyścigowym. Za każdym razem notowaliśmy ponad 120 ekip (w sumie około 400 osób),
a w Łagiewnikach pojawiło się ponad 500 psich zawodników.

Mamy nadzieję, że zechcecie się Państwo bawić z nami. Czekamy My i nasi zawodnicy. Ze swojej strony prosimy nie zabieranie psów ze sobą na zawody, i nie puszczanie ich luzem w lesie.


liczący na Państwa przybycie

Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy
WATAHA

(47kB)(16kB)